Jak mít dokonalou zahradu snadno a rychle

Toužíte mít dokonale upravenou zahradu, která vypadá jako ze stránek časopisů? Za upravenou zahradou je spousta práce a ne každý člověk si může dovolit strávit několik hodin na zahradě. Jak to vyřešit? V okolí Brna snadno seženete zahradnické služby, které nabízí péči o zahradu. A co přesně do toho můžete očekávat a jak by měl vypadat výsledek?

Klasické zahradnické práce, na které nemáte čas

Můžete si objednat služby klasické údržby zahrady. Jedná se například o řez keřů, stromů a zakládání nebo normální péče o trávník. O vaše rostliny bude postaráno a bude na ně nanesena speciální šetrná biologické a mechanická ochrana, která zabrání vzniku nemocí nebo jiných vnějších poškození. Vysazování nového stromu nebo keře je obtížné a žádá si poměrně hodně sil, proto si to ulehčete a práci za vás provede údržba zahrad Brno.

IMG_0734

Výstavba zídek a terénní úpravy

Na zahradu si můžete nechat umístit drobné dekorační prvky, které působí velmi esteticky. Problémem nejsou ani terénní úpravy, jako je například vyrovnání terénu nebo vytvoření nových terasovitých ploch pro umístění efektní skalky nebo dekorativních květin. Tyto nevšední zahradnické práce je pro větší kvalitu vhodné ponechat odborníkům, kteří vše vytvoří tak, aby to vydrželo co nejdéle. Po zhotovení zídky nebo úpravě terénu si můžete nechat odborně poradit, jakými rostlinami by bylo vhodné danou plochu osázet.

Projektování nové zahrady

Pokud se vám vaše stávající zahrada nelíbí, nebo jste si pořídili nový dům, ke kterému je potřeba vytvořit i krásnou zahradu, nechte si poradit. Projektování a realizace nových zahrad, které budou okrasné nebo užitkové, se řídí principy permakultury. Permakultura znamená, že zahrada bude vytvořena tak, aby odpovídala lidským i přírodním potřebám a působila maximálně přirozeně. Zahrada se tak stane přirozeným útočištěm pro zvířata a zároveň bude plně odpovídat vašim představám.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*