Jak cvičit kruhový trénink z pohodlí domova

V dnešní uspěchané době je velmi těžké najít si čas na cvičení – spousta práce, ještě více stresu, málo času stráveného s rodinou a málo prostoru k relaxaci, na cvičení prostě nezbývá ani čas, ani energie. Pokud jsou tohle jen výmluvy, proč nejít mezi lidi do fitka, zkuste si zacvičit doma!

Kruhový trénink je série různorodých cviků, které vám pomohou zpevnit postavu a shodit přebytečná kila. Stačí přitom pouhá půlhodinka denně a výsledky se velmi brzy dostaví.

Co je to kruhový trénink

Jedná se o cvičení, kde střídáme aerobní a anaerobní cviky v rychlém časovém sledu a neustále „sestavu“ opakujeme.

Aerobní cvičení vás má zahřát, vhodný je například lehký běh na místě, skákání panáků či přeskoky přes švihadlo. Naproti tomu anaerobní cvičení namáhá vaše svaly, například v podobě kliků, sklapovaček či dřepů.

Žádné speciální pomůcky

Dvě činky můžete nahradit lahvemi o stejném objemu, buď 1 nebo 1,5 litru. Pak už stačí jen karimatka nebo koberec, dostatek vody, pohodlné oblečení a třeba nějaká motivační hudba.

Průběh tréninku

Začít byste měli rozcvičkou – alespoň 5 minut lehkého běhu na místě, pak přeskoky přes švihadlo či skákání panáků a na závěr opět poklus na místě. Rozcvičku nikdy nevynechávejte.

Nezapomeňte, že při anaerobním cvičení musíte zapojit pokud možno všechny následující partie: záda, přední a zadní stranu stehen, lýtka, prsní svaly, břicho, ramena, biceps a triceps. Při vymýšlení své sestavy zařaďte pro každou partii alespoň jeden cvik.

Na závěr cvičení proveďte strečink, protáhněte své svaly, aby se uvolnily a druhý den vás nebolely.

Není ani tak důležité, jak dlouho každý den cvičíte a jaké cviky provádíte. Dbejte především na pravidelnost a důslednost provádění kruhového tréninku. Nutno dodat, že byste současně s cvičením měli upravit svůj jídelníček.