Fotopast se postará, aby vám nic neuniklo

Fotopast může být jedním z prvků zabezpečení objektu, nebo přístrojem sloužícím myslivcům ke sledování pohybu lesní zvěře. Prvotřídní kvalitou vynikají fotopasti Browning, které zahrnují ucelenou modelovou řadu včetně příslušenství.

Fotopasti této značky lze použít proti zlodějům i k pořizování dokonalých snímků přírody. Díky neskutečné rychlosti 0,67 vteřiny lze pořizovat jedinečné záběry v nejvyšší kvalitě. Stejně perfektní je i kvalita dílenského zpracování a design.

Jaké jsou druhy fotopastí

Hlavním rozlišovacím hlediskem je účel použití. Vybrat si lze mezi fotopastmi určenými k ochraně majetku před zloději nebo fotopastmi vhodnými do přírody. Oba typy se liší jednak nočním přísvitem, a jednak možností připojení přídavného modulu, jehož pomocí lze pořízené snímky odesílat na emailovou adresu nebo na mobil a mít tak okamžitý přehled ze snímaného místa.

Fotopast používaná k ochraně majetku před zlodějem má noční přísvit minimální, aby zloděj nebyl bleskem upozorněn na její instalaci, neboť by fotopast jednoduše rozbil a bylo by po důkazu. K tomu je nutno podotknout, že snímek pořízený fotopastí může jako důkazní materiál sehrát významnou roli při usvědčování pachatele. Kromě rodinných domů, průmyslových areálů, skladišť a podobných prostor používají fotopast i lesníci k zabezpečení ochrany vytěženého dřeva, které bývá častým cílem zlodějů.

Fotopasti na zvěř

Fotopasti Browning lze používat i ke sledování migrace lesní zvěře. Lesníci a zoologové tak mají možnost pozorovat a pořizovat snímky výskytu, pohybu a zvyklostí zejména vzácných druhů, které se do naší přírody postupně vracejí. Jedná se například o rysa ostrovida, nebo vlka obecného. V obou případech jsou to plachá zvířata, takže fotopast po spuštění zvíře nevyplaší. Snímky jsou mimořádně kvalitní i přes naprostou tmu v lese.

Fotopasti v eshopu

V nabídce internetového obchodu je řada nejrůznějších typů. Mezi nejprodávanější patří fotopast 5210MC disponující zcela neviditelným přísvitem. Výhodou je i možnost dokoupení GSM modulu, který činí z této fotopasti účinný prvek zabezpečení pozemku. V noci nebo v době nepřítomnosti vlastníka pořizuje snímky na základě pohybu a ty vlastník pozemku okamžitě obdrží na svůj mobil nebo e-mail, takže může zalarmovat policii.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*