Kdy se hodí odvlhčovač vzduchu?

Odvlhčovač vzduchu slouží ke snížení vzdušné vlhkosti, které má za následek plísně, tvoří vynikající podmínky pro život bakterií a virů a zkracuje živnostnost některých materiálů. Kdy se hodí odvlhčovače a na co všechno se dají použít?

Pomoc po povodních

Pokud se stane neštěstí, jako jsou například povodně, je nutné rychle a efektivně zasáhnout. Přílišná vlhkost totiž může poškodit stabilitu domu nebo může zapříčit rozvoj plísní, které vytvoří prostředí škodlivé pro lidské zdraví. Rychlé vysušení zdi nebo prostor kvalitním odvlhčovačem pomáhá se snížením škod a s urychlením oprav.

Vysoušení sklepení nebo skladů

Sklepy nebo skladové prostory jsou často náchylná na přílišnou vlhkost, což vede ke vzniku nežádoucích plísní. Ty potom mohou za snížení kvality uskladňovaných potravin nebo jiných věcí a dokážou vytvořit opravdu nevhodné prostředí. Správně udržovaný odvhlčovač vzduchu dokáže tento problém vyřešit a odstranění vlhkosti sníží riziko vzniku plísní nebo zápachu.

Odstranění vlhkosti v domácnosti jako prevence plísní

Vlhkost často proniká i do našich domácností a rozhodně není žádoucí. Odvlhčovače pro domácnost pomáhají se snižováním procenta vlhkosti a slouží jako prevence vzniku plísní, které produkují toxické spory, na které jsou někteří lidé alergičtí. Pomáhají také proti zápachu a vytváří zdravější prostředí, ve kterém se lépe dýchá.

Když máte doma bazén

Majitelé bazénů umístěných v interiéru často řeší problém s tím, že v místnosti, kde se nachází bazén, je přílišná vlhkost. Odvlhčovače bazénů se umisťují do těchto prostor a chrání okolní stěny a prostory před vznikem plísní a zbytečným množením bakterií. Problémem může být i zápach, kdy jsou částečky zápachu přenášeny hlavně vlhkým vzduchem a to je dalším důvodem, proč není přílišná vlhkost interiéru žádoucí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*