I přes léto potřebuje vaše pleť dostatečnou péči v podobě peelingu. Peeling můžete zakoupit běžně v drogériích, ale připravit si jej můžete také velmi snadno doma. Nejenže použijete běžně dostupné ingredience, ale připravíte si peeling bez chemických látek a přídavků, o které nestojíte.
Základ peelingu
Základem peelingu by měla být vždy brusná složka, bez ní by to nebyl peeling. Brusnou složku mohou tvořit rozemleté oříšky, třtinový cukr, namleté vločky či rozdrcená kávová zrna. Hrubost peelingu byste měli zvolit podle typu vaší pleti. Jemně namleté vločky jsou totiž mnohem jemnější než třtinový cukr. K této brusné látce je zapotřebí přidat olej či krém. Vhodné je použít kokosový olej či kvalitnější jojobový, makadamiový, avokádový či jiný typ oleje, který je vhodný k vaší pleti. Oleje stačí několik kapek a smíchat jej s brusnou složkou, masírovat pleť a poté omýt.
A co chia semínka?
Dobrou volbou při přípravě domácího peelingu jsou i chia semínka, která mají hydrofilní vlastnosti a vážou na sebe vodu. Stačí je nechat chvíli namočené v tekutině, poté smíchat s olejem a lehce s nimi masírovat obličej, poté můžete nechat chia semínka na obličeji chvíli působit. Přidat do tohoto peelingu můžete i nadrcená kávová zrna. Chia semínka skvěle hydratují pleť a rozdrcená kávová zrna pleť čistí.
Jak často používat peeling?
Peeling stačí použít dvakrát do týdne. S peelingováním by se to také nemělo přehánět, protože si s jeho pomocí z obličeje smýváte přirozený ochranný film, který se musí obnovovat. Každodenní peeling není pro vaší pleť vhodný a mohl by vám naopak ublížit. Potřebu peelingu navíc sami vycítíte, pokud budete mít na pleti zbytky staré kůže či bude vaše pleť šedá a bez života, v tu chvíli je na řadě peeling. Ten pleť rozzáří, omladí a zbaví vás starých kožních buněk. Pokud vám nevyhovuje klasický peeling s brusnými částečkami, vyzkoušejte peeling enzymatický, který však seženete jen v obchodech.
Přidejte odpověď