Adrenalin v únikové místnosti

Čtete na internetu a sociálních sítích o únikových místnostech? V poslední době je to velký boom, a jestli jste ještě žádnou nenavštívili, je na čase to napravit. Je třeba dokázat, že na to taky máte a zvládnete to v časovém limitu. Avšak aby se to povedlo, je třeba vybrat si hru, která vás nadchne.

Koho si vzít s sebou?

Už při výběru je třeba rozmyslet si, kdo navštíví escape game Praha s vámi. Většina her je sestavených pro 2 – 5 osob, když zapátráte, najdete hry pro větší skupiny. Samozřejmě je možné zvládnout to jen s nejlepším kamarádem. Časový limit je ovšem vždy stejný nezávisle na počtu osob. Větší počet lidí je někdy horší, když nejsou schopní se domluvit.

Jaké téma zvolit?

To je dost individuální. Hodně exit room Praha simuluje nějakou situaci z historie. Jedna se například zabývá golemem, ve druhé se zase stanete vojáky. Ale nebojte, na své si přijdou také milovníci sci-fi a technologií. Třeba ve hře Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel se čaruje kouzelnou hůlkou, mluví s obrazy, ovládá světlo a dělají další zázraky. Zrovna tahle hra je dost levná a má dobré hodnocení.

Nejlepší je si všechny hry projít a vybrat si takové téma, které vám vyhovuje. Některé escape games vám předem prozradí, jak jsou asi obtížné, řiďte se primárně tématem. Obtížnost je totiž u všech podobná, stejně vám nikdo nezaručí, že zrovna tento úkol pro vás nebude těžký.

Přehled únikových her

Když si do Googlu zadáte úniková hra Praha, výsledků dostanete mnoho. Pro všechny, kteří se nechtějí zbytečně prohrabávat Googlem, je tu web ExitGames.cz. Sdružuje všechny české únikové hry na jednom místě a dává příležitost k jejich hodnocení. Snadno tedy zjistíte, jestli hra stojí za to nebo ne, stačí mrknout na počet hvězdiček či recenze. A od věci není ani to, že při objednávání přes tento portál dostanete slevu. Úniková hra se dá pořídit za pár stovek, cena se většinou odvíjí podle počtu hráčů i termínu. Ve večerních hodinách a o víkendech bývá větší zájem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*