4 tipy na oslnivou vánoční výzdobu

Vánoční svátky se opět blíží. Buďte připraveni a rozmyslete si, jak bude vypadat vaše výzdoba pro tento rok. Vytvoření krásně vypadajícího celku však není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Podívejte se na 4 jednoduché tipy, které vám pomohou získat inspiraci na vánoční výzdobu.

Kombinace různých dekorací

Jedna barva a jeden typ dekorací nepůsobí nejlépe. Zkuste více druhů barevných kouliček, odlišné barvy vánočního osvětlení a nezapomeňte ani na použití různých materiálů. Všechny ozdoby nemusí být posledním výkřikem módy, ale inspiraci můžete získat i v dobách minulých, kdy se používaly dřevěné, pravé skleněné nebo háčkované ozdoby nejen pro pověšení na vánoční stromeček.

Vánoční osvětlení v hlavní roli

Během zimy je brzo tma a veškerá dekorace nemusí být vidět a správně vyniknout. Vánoční osvětlení zajistí, že si krásu dekorace a typickou atmosféru budete užívat ještě dobu po západu slunce. Prodloužíte tak celkový dojem a získáte nádherně svítící pokoj, kde si budete připadat jako v kouzelné krajině. Zkombinujte staticky svítící prvky s těmi, které přerušovaně blikají a mají různé barvy. Zároveň se však vyvarujte použití přílišného množství světel.

Zapojte děti a jejich fantazii

Součástí vánočních svátků je hlavně trávení času s rodinou. Pokud máte již trochu větší děti, které nerozbijí každou ozdobu, můžete je zapojit do výzdoby. Využijte jejich fantazii a umožněte jim vytvořit si takové zátiší, aby se jim líbilo a připadalo jim kouzelné. LED vánoční osvětlení ale raději instalujte sami, aby nedošlo k rozbití žároviček, případně jinému problému.

Nezapomeňte ani na typickou vůni

Hodit by se vám mohly i recepty na vánoční cukroví, které zajistí typickou vánoční vůni po celém bytě. Právě takové drobné detaily vytváří celkový dojem vánočních svátku, kdy se celá rodina sejde a tráví tento jedinečný čas spolu za svitu krásných dekorací. Základem vytvoření krásné vánoční výzdoby je celková pohoda a minimum stresu. Pokud něco nestíháte, nemusíte mít všechny dekorace. Tomu ale zabráníte právě včasnou přípravou.