2v1 aneb průvodce výběrem ideální postele i matrace

I vám musí záležet na kvalitě spánku. Uvědomte si, že zatímco spíte, vaše tělo připravuje energii na další den. Pokud k tomu má ideální podmínky, probudíte se ráno svěží a plní sil. V opačném případě počítejte s únavou a mrzutou náladou. V tomto článku najdete chytré rady, kterými byste se měli řídit při výběru postele i matrace. Pokud vám záleží na vaší životní pohodě, čtěte dále!

Nevíte jak  vybrat správnou postel? Pomůže vám průvodce výběrem kvalitní postele.

U postele je třeba si dát pozor na její konstrukci. Musí být stabilní a odolná zároveň. Volit je možné mezi různými materiály:

  • Dřevo – postele ze dřeva jsou charakteristické vysokou odolností a líbivým designem
  • Kov – i postele z kovu jsou stabilní, jejich design je velmi moderní
  • Lamino – laminátové postele zpravidla nemají tak pevnou konstrukci, proto jsou i levnější
  • Čalouněné – zde je třeba zjistit, jaký materiál se pod čalouněním nachází, čalouněné postele mají složitější údržbu, potahová látka může mít sklony ke špinění

Pozor si dejte na kvalitu roštu. Někdy nebývá součástí postele. Lepší volbou je rošt polohovatelný než pevný.

Jak si poradit s výběrem matrace?

V první řadě se zaměřte na tuhost. Existují matrace měkké, středně tvrdé a tvrdé. Každému vyhovuje něco jiného, proto si matraci vyzkoušejte. Stačí zajít do jakéhokoliv obchodu a cca 10 minut si na matraci poležet, ihned zjistíte, který stupeň tuhosti je pro vás ten pravý. Hodně záleží také na materiálu. Velmi populární jsou matrace z tzv. líné pěny, která se dokáže dokonale přizpůsobit tvaru těla. Právě to ale nemusí být každému příjemné. Co dále musíte vzít v potaz je počet zón. Nejlepší volnou jsou matrace se 7 zónami, dobře poslouží i matrace s 5 zónami. Průvodce výběrem ideální matrace vám na základě vložení údajů o osobě dovede vybrat matraci přímo „na míru“.

RADA: Za výhodnější ceny je možné matrace i postele koupit na internetu. Důkazem je nabídka obchodu BezvaPostele.cz, kde nabízí kvalitní postele i matrace za velmi atraktivní ceny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*