Ženám záleží na kvalitním genetickém kódu

By: Kevin Dooley

Ženy, si stejně jako muži, své partnery a milence vybírají podle nejrůznějších kritérií a jednou z nich je podle vědců i kvalitní genetický kód. Žena ať již je nezadaná, hledající nového partnera, či zadaná, která hledá milence pro potěšení, si vybírá nejen podle atraktivity muže, ale zajímá se podle nejnovějších studií o fyzickou sílu a zdatnost muže.

By: Duncan Hull

A to dokonce i ženy staršího věku, které již nemohou mít své vlastní děti. Studium nevěry je podle odborníků velmi důležitým aspektem pro úplné pochopení lidské podstaty z hlediska zkoumání živočišných pudů a uspokojování základních potřeb. Samotná nevěra je důkazem, že člověk je pouhý tvor, který podléhá stejným pudům a touhám jako ostatní zástupci z řad fauny a že i on je obětí tlaků evoluční selekce. Tým doktora Jamese Harea z University of Manitoba zkoumal čtyři stovky mužů a žen, kteří se rozhodli najít si partnera či bokovku.

A právě u žen tento tým vypozoroval ten fakt, že dotázané ženy, které hledaly muže nejčastěji pro nevěru, při výběru potencionálního milence, kladly důraz především na jeho fyzické schopnosti než na bohatství a vliv. To znamená že častěji dávali přednost vysportovaným a zdravě vypadajícím mužů, než mužům, kteří by je sice dokázaly materiálně zabezpečit, avšak jejich tělesné schránky nepřekypovaly energií a aktivním životem.

Zajímavostí podle doktora Harea je ten fakt, že i ženy, které již nemohli či neplánovali plození nových potomků dávali přednost partnerům, kteří byly pro tuto úlohu nejlépe připraveni. To jen dokazuje teorii, že ženy jsou přírodou neustále nuceny k hledání těch nejvhodnějších a nejlepších genů, které se nejlépe hodí pro jejich potomstvo. Tedy potomstvo které nadále ponese genetickou informaci nejen muže, ale i ženy a bude potencionálně dost silné, aby tyto informace šířilo dál prostřednictvím svých vlastních dětí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*