Kvetoucí čaj probudí vaše smysly

By: merec0

 

Kvetoucí čaje jsou zdravé a navíc nás nepřipraví o velkolepou podívanou. Jsou ručně vázané a jejich zrod tkví ve vhození do konvičky s převařenou vodou (kolem 70 – 90 stupňů). Navíc z něj máte čaje dostatek pro celou rodinu. S kvalitou těchto čajů koresponduje i jejich vyšší cena. Nicméně za tento ezoterický zážitek to stojí.

By: merec0

Kvetoucí čaj je vhodný i jako dárek. Transparentní skleněná konvička je ideální, protože květ rozvinutého čaje můžete vidět i po stranách nádoby. Atraktivita těchto čajů je dána i netradičními exotickými příchutěmi. Jaký s i zvolíte, necháme na vás, co zkusit meloun, datlové fíky nebo jasmín? Čaj se krásně obarví a provoní celý byt. Slouží i jako dekorace, protože květ sice znovu nevykvete, ale pokud ho budete ještě nějakou dobu zalévat, ještě chvíli vydrží.

Druhy čajů obecně

Druh čaje je také velmi rozmanitý. Kvalitní čaje jsou z cejlonských plantáží, mají intenzivní bohatou chuť. Bylinkové čaje jsou většinou bez kofeinu, jsou léčivým zdrojem pro spoustu neduh. Obsahují vitamíny a antioxidanty. Tradiční černý čaj je stále oblíbený, ale kvetoucí čaj, je považován za luxusní podívanou.

Čím se odlišuje kvetoucí čaj

Ráno spěcháte a rychle si zalijete černý čaj, osladíte a dáte citrón. Tohle není totéž, kvetoucí čaj se pije k navození klidné pohody a rodinného štěstí. Ve spěchu by vám těžko něco řekl nebo chutnal. Čaje se zrodily v Číně, jsou považovány za meditativní kouzlo přírody. Nejčastěji jsou vyrobeny z kvalitních čajových lístků zeleného a bílého čaje. Skládá se mimo jiné i z květinového poupěte různých barev a velikostí. Originalita čajů je nápaditá. Vypadají jako čokoládové bonbony, ale tajemství je jiné. Je ukryto v tomto jedinečném smotku, který jako mávnutím kouzelného proutku ožije a ve vodě rozprostře nádherný květ.

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*