Výměny domácností aneb netradiční dovolená

By: fernando butcher

Určitě to znáte, nutkavá touha někam vyrazit Vás neustále nahlodává, ale Vy bohužel nemáte dostatek financí, aby jste si mohli zaplatit dovolenou. Pokud však patříte mezi ty, kteří se nebojí experimentovat a nebojíte se zkusit něco nového a tak trochu i bláznivého, zkuste si vyměnit svou domácnost s někým kdo má podobné touhy.

By: Nana B Agyei

Řeč je zde o výměně domácností na dovolenou. A o co vlastně jde? Systém je jednoduchý, na internetové stránky vyvěsíte nabídku své domácnosti, uvedete její parametry, zemi a lokalitu kde se nachází, a uvede kam by jste Vy rádi vyrazili. A nyní Vám již nezbývá čekat pokud se někdo ozve, popřípadě můžete i Vy někoho kontaktovat a nabídnout mu výměnu.
Tento typ výměny je v podstatě vhodný pro úplně každého. Mohou se do ní zapojit důchodci, rodiny s dětmi, páry či jednotlivci. Důležitou částí tohoto projektu je především důvěra. Naštěstí moderní internetové portály vyžadují po zájemcích o výměnu co nepřesnější a nejpodrobnější informace o poskytované domácnosti. Důležité je však že při tomto typu ubytovaní by jste neměli očekávat žádné luxusní hotely a hlavně by jste měli důvěřovat tomu kdo navštíví Vaši domácnost.

Při takovéto výměně však často nebývá hnacím motorem jen snaha ušetřit. Velice často lidé své domácnosti vyměňují, protože se snaží poznávat nové lidi a kultury takové, jaké jsou ve skutečnosti a ne takové jaké nám ukazují turistická letoviska a hotely. S poznáváním tohoto života je však také spojena s nutnost takový život žít.


Proto je třeba u vyměněné domácnosti zalívat květiny, sekat trávník či venčit a krmit zvířata. Výhodou však je že za samotné ubytování neplatíte a jediné co si musíte obstarat je způsob jakým se dostanete na místo Vaší nové domácnosti a dále pak věci nezbytné k životu. Na internetu existuje veliké množství portálů nabízejících tento způsob výměny. Stačí zaplatit malý poplatek a můžete vesele měnit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*