Voňavé Vánoce nových možností

By: Alan Cleaver

Možná si ještě vybavíte z dětství „Františky“ neboli malé pyramidky, které po zapálení zahalí místnost do tajemného závoje křesťanských zvyků a tradic nebo purpuru.

By: Alan Cleaver

Sice z písně na plotně voní, ale ne každému se tato vůně bude zamlouvat. Jsou to silné aromatické vůně, které lapí vzduch, který téměř okamžitě nasaje.

Jsou to klasické vánoční vůně, které znali naše babičky a dědečkové, ale co letos zkusit něco jiného. Víte o tom, že možností je celá řada? Ať už to jsou aroma lampy, čajové, parafínové, gelové svíčky či vonné esence, oleje, vosky, katalytické lampy, tyčinky nebo aroma difuzéry, vždy mají něco do sebe.

Nový moderní koncept totiž přináší i luxusní pojetí Vánoc v jiném stylu, než jsme zvyklí. Jednou možností je uctívání tradic, druhou je vybočení z řad. Záleží na vás, obojí je vkusným řešením, ale zkuste si letos představit sváteční hostinu trochu jinak, prostě více voňavě.

Nároční lidé se jen tak nespokojí s pouhou vůní jehličí, ale chtějí svému prostoru v době Adventu dodat i špetku originality. Aroma lampy domov dokážou prozářit a dát mu to, co jiné věci nedokážou. Novinkou k aroma lampám se ke slovu dostávají vonné vosky, které se tolik nepřipalují jako vonné oleje a déle vydrží.

Silným konkurentem aroma lamp se staly katalytické lampy. Jejich vůně se do prostoru uvolňuje postupně a krásně voní. Jsou to variace, jak na Vánoce nasát tu správnou atmosféru u štědrovečerního stolu. Jejich vůně je intenzivnější, ale není tak pronikavá jako u Františků nebo purpury. Příjemně podtrhne kouzlo okamžiku při rozbalování dárků nebo zpívání vánočních koled či jiných tradic.

Čajové svíčky na stole umocní atmosféru a to ani nemusí vonět. Dbejte na to, ať se vám vůně vzájemně netlučou. Aroma difuzéry jsou vhodnější přes den, jejich vůně je svěží a vzdušná, prostor krásně čistí. Ratanové tyčinky uvolňují vůně do ovzduší nenásilně a nevtíravě. O vůních, které jsou na dnešním trhu, se vám ani nesnilo (vůně perníčků, moučkového cukru, skořice, jehličí, pomeranče, jablka či svařeného vína, vanilky nebo bergamotu).

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*