Údržbu zahrady je lepší nepodcenit. Svěřte ji odborníkům

Návrhem a samotným projektováním práce s vaší zahradou nekončí. O zeleň, která obklopuje váš dům, je třeba pravidelně pečovat i v budoucnu.

Proč je údržba zeleně důležitá? Pokud nebudete dbát na sekání trávy, prořezávání keřů či průklest stromů, hrozí, že se ze zahrady brzy stane nepřehledná džungle. Možná vám divoké křoviny a hustá tráva přijdou romantické a budete mít radost, že podobné místo zaručeně nepřiláká žádné lupiče. Nejde ale jen o vzhled.

Vyhněte se problémům se sousedy

Údržba zahrady je potřeba i kvůli bezpečnosti. Zvláště malé děti se mohou o dlouhé větve s ostrými trny snadno zranit, kromě toho můžete na neudržovaném trávníku uklouznout. Pokud máte na zahradě stromy, tak příliš dlouhé větve mohou obtěžovat sousedy, ať už svojí přítomností nebo stínem, který vrhají.

Bez údržby zeleně vezme rychle za své i většina vašich pokusů něco na zahradě pěstovat. Plodinám může škodit opět stín, stejně tak například plevel.

Zahradu je určitě lepší udržovat pravidelně. Samozřejmě je praktické, pokud se o údržbu stará ta zahradnická firma, která už zahradu i projektovala – protože zná její specifika a ví, na co se zaměřit.

V udržované zahradě budete určitě trávit čas raději. Kromě relaxace u bazénku nebo na lavičce se může stát místem, kde se budete v letních měsících setkávat s příbuznými a přáteli. K tomu může posloužit jednoduchý jídelní koutek, pergola nebo například altánek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*