Taburety jsou součástí moderní domácnosti

Taburety nejsou jen zbytečným doplňkem obýváku, mohou nám velmi dobře posloužit. Jak?

Všichni to známe – kolem stolu se nám sejde, například při příležitosti nějaké významnější oslavy – více lidí a my nemáme dostatek židlí, na které bychom celou tu sešlost usadili. A přece nebudou někteří hosté sedět na zemi! Věděli jste, že i k tomu se dá taburet využít?

Pomůže vám prokrvit nohy

Nejenže je mnohem pohodlnější hodit po dlouhém dni nohy nahoru, pustit oblíbený seriál v televizi a na chvíli vypnout a odreagovat se, ale udržovat nohy ve vodorovné poloze s tělem prospívá našemu zdraví. Správným prokrvením nohou můžeme totiž předejít například vzniku křečových žil.

 

Stylová odkládací plocha

Taburetek se hodí mít při ruce, i když nemáme v úmyslu na něj pokládat nohy. Poslouží totiž jako takový provizorní stolek na hromadu knih, které se během odpoledne chystáme přečíst.

Taburety jsou navíc praktickou dekorací, kterou oceníte při mnohých příležitostech. Pokud zůstane uprostřed místnosti, nikomu to nebude divné. Udělat to samé se židlí, každý by na ni divně koukal a zakopával o ni, ale taburet může posloužit naopak jako rychlá záchrana, když si potřebujeme sednout, vytáhnout punčochy, odložit svetr nebo ovladač a při spoustě jiných příležitostech.

Součást sedací soupravy

Taburety se dnes běžně prodávají jako součást sedačky. Existují dokonce varianty, které můžete připojit k samotné sedací soupravě a tím ji opticky i skutečně prodloužit.

Na taburetech je navíc praktické to, že pokud se rozhodnete uklidit je z prostor obývacího pokoje, jednoduše je zasunete pod stůl nebo navršíte do roku místnosti. Nejsou prostorově výrazné a pokud vyberete správně, mohou sloužit jako roztomilý prvek jinak vážného interiéru.

Taburety si můžete koupit buď s nožičkami nebo bez.