Stylové letní modely si zvládnete ušít doma!

Léto už je za rohem, je třeba připravit šatník! Zkuste letos vzít osud do vlastních rukou a ušijte si doma letní oblečení, které z vás udělá královnu promenády i města. Existuje několik kousků, které mají jednoduchý střih, dokáží zvýraznit ženské křivky a co je hlavní – bez problémů je ušije i začínající švadlenka. Pusťte se do díla.

Nejdříve si pořiďte kvalitního pomocníka

Prvním základem úspěchu je kvalitní šicí stroj. Vyplatí se vsadit na osvědčenou značku. Doporučujeme například šicí stroje od Brother. Jsou určeny pro začínající švadlenky i profesionálky, jejich výhodou jsou šicí programy, se kterými je šití hračka. Potěší i nízká cena! Například šicí stroj Brother KD144 se 14 druhy rovných stehů koupíte za pouhých 2 660 Kč. Kromě šicích strojů existují na trhu také overlocky. Ty oceníte hlavně při práci se strečovými materiály. Hlavní funkcí těchto strojů je oříznutí a obnitkování pružných úpletů.

Co zvládnete ušít doma?

Mezi nejednoduší a současně nejefektnější kousky oblečení patří pončo. Letos bude jedním z hitům léta, nesmí ve vašem šatníku chybět. Pončo ušijte z lehkého materiálu, lemy ozdobte střapci v kontrastní barvě. Nebojte se použít výrazné barvy. Pamatujte, že délka předního cípu by měla být lehce pod pupík, jinak se vám bude pončo neustále motat mezi nohy, což není příjemné.

Doma zvládnete ušít i šaty. Léto se ponese ve znamení volnosti, vsaďte na „áčkový“ či na šaty se zúžením v pase. Nosit se budou krátké i dlouhé šaty. Pokud jste štíhlá, zvolte antický střih.

Do třetice si doma lehce ušijte sukýnku. Opět se soustřeďte na volnost. Pokud máte doma malou holčičku, zkuste jí na léto ušít trendy tuc tuc sukni. Pro vás doporučujeme sukně balónového střihu či s výraznými sklady.

Podle videa snadno

Pokud s šitím začínáte, najděte si na internetu videa, která krok po kroku ukazují, jak šít, na co si dávat pozor apod. Brzy zjistíte, že šití je zábava, na jejímž konci jsou úchvatné originální modely.