Školní potisky textílií a materiálů

Hledáte někoho, kdo vám udělá kvalitní potisk školních triček, nebo jakéhokoliv materiálu pro vaši třídu? V dnešní době moderních technologií a techniky je možnost vybírat v eshopech z nepřeberného množství potisků pro absolventy škol, ale samozřejmě také pro mimoškolní akce a firmy. Pro potisk se využívá technologií sítotisku, transferu a flocku.

Sítotisk a jeho technologie

Co to je sítotisk? Jedná se zjednodušeně o techniku, kterou odborníci využívají na reklamní textil, ale také pro potisk netextilního a reklamního zboží. Jde o metodu, které se též říká serigrafie, čili průtisk skrze síto, tudíž není, jako téměř všechna její odvětví, tiskem z plochy a v mezinárodním měřítku má označení S.

Transferový tisk

Princip této zdánlivě složité techniky je v podstatě jednoduchý. Vzor se přenáší z papírové předložky na textilii. Barvivo se nanese na papírovou podložku, ze které přechází na textilii ve formě par. Výhodou je, že se výsledný potisk nemusí nijak fixovat, jelikož je jeho stálost barev velmi dobrá a napodobeniny jsou prakticky nerozeznatelné od originálu, jelikož je tato metoda vhodná také k přenosu fotografií a grafik, které ale musí být uzavřeny v čtverci, nebo obdélníku.

Flockový protisk

Flockový tisk je speciální technologie nastřelování textilních vláken na lepidlo, kdy je potisk měkký, na omak působící jako samet a má extrémní výdrž. Zjednodušeně se jedná o flockovou tiskovou techniku, kdy je motiv vyřezán ze speciálního materiálu a pak pod vysokým tlakem a teplotou přenesen na textilní materiál. Jak už bylo řečeno, výhodami jsou elegantní vzhled, vysoká trvanlivost a zachování si vlastností i po větším množství praní. Dalšími výhodami jsou výsledný 3D dojem a možnost potisku hrubších textilií, což umožňuje potisk vámi oblíbeného materiálu z polyesteru a spandexu atd. Je na místě zmínit i nevýhody, kterých tato technika moc neobsahuje. Je to hlavně nemožnost barevného tisku, jelikož tato technika umožňuje maximálně 3 barvy. Materiál na rozdíl např. od serigrafie a flocku není moc příjemný k nošení a v neposlední řad se nedoporučuje často žehlit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*