Šijeme a vyšíváme. Jak na to?

Baví vás šití a vyšívání? Pokud jste kreativní a milujete originalitu, pak se neobejdete bez dobrého šicího stroje. Na výběr máte ze spousty přístrojů. Obyčejný šicí stroj nestačí. Jestli chcete mít profesionální stehy a oděvy, které ve švu neprasknou po prvním nošení, pak musíte mít overlock. A víte, co je coverlock? A jak dnes pracují vyšívací stroje? Možností máte spoustu, podívejte se, na co se vám různé typy přístrojů hodí.

Spolehlivé šicí stroje

Pro někoho je šití relax a možnost udělat si něco pro radost, jiný si tímto rád přivydělá. Můžete zpracovávat kvalitní oděvy, nebo jen doplňky. I ty musí mít profesionální podobu, aby za ně lidé zaplatili. Nevystačíte si se základním stehem na stroji po mamince. Takový steh nepruží, takže při prvním natažení praskne a bude ve švu díra. Oděv musí mít pojistku v podobě overlockového stehu, kdy za základní řadou stehu je ještě zapošití. Jednak zachrání situaci, pokud ta první řada praskne, většinou ale pnutí není právě pouze na oné první řadě, takže více vydrží. Pokud se tedy rozhodnete vydělávat si ručně šitými výrobky, musíte mít nejen šicí stroje, ale i overclock, který dělá steh, jaký známe z oděvů z běžných obchodů. Je to investice, která se vyplatí, zase ale nejde o závratnou částku. Když si pořídíte spolehlivý stroj, bude kvalitnější, navíc budete mít k dispozici i servis. Rovněž je bonusem, že si budete moct dokoupit komponenty, kterými vlastnosti stroje vylepšíte. U levných no name značek je riziko, že za pár let z trhu zmizí, takže nepůjdou ani opravit a ani neseženete náhradní díly.

Co je overlock a coverlock?

Existují dva druhy šicích strojů s podobnými názvy. Overlocky jsme již zmínili, že dělají pevný a pružný steh. To zabraňuje nejen přetržení, ale i látka se nebude třepit, steh se nebude zadrhovat a oblečení bude vypadat tak, jak jej tvoří profesionálové. Navíc si jednu variaci stehu můžete vylepšit patkami, například se nabízí ta pro neviditelný steh. Pokud potřebujete opravdu pružné stehy, které známe ze spodního prádla, tak na ty je tu právě coverlock.

Co dokážou vyšívací stroje?

Dnes si můžete jednoduše vyšit na trička, mikiny, kalhoty, šaty i tašky krásné motivy. Vyšívací stroje vše zvládnout samy a zhotoví kopii obrázku 1:1. K dispozici je totiž mnoho softwarů s různými šablonami, podle nichž stroj na látku vyšije daný motiv. A znáte řezací plotry? Používají se jako skener. Vy si daný motiv nakreslíte nebo ofotíte předlohu a řezací plotr udělá obrys šablony, kterou vy vyšijete na látku. Není to nijak složité, nemusíte ani pracovat ve složitých designových programech, vše vás navede.

Jaký šicí a vyšívací stroj koupit?

Možností je spousta, ovšem do čeho investovat, aby se to vyplatilo? Spoléhejte na tradici. Je pár značek, na které nedají dopustit ani profesionálové. Jedním z brandů je Brother. Jde o japonskou společnost, která vyrábí kvalitní šicí a vyšívací stroje různých druhů, nabízí k nim spoustu příslušenství, samozřejmostí je i dostupný servis. Tyto stroje patří ke světové špičce nejen díky kvalitě, uživatelé si cení pohodlného ovládání. A víte, že šicí stroje této značky jsou vybaveny patentovanými navlékáčky, které samy navlečou nitě? Jde tak o velmi kvalitní pomocníky, kteří vám zajistí hladkou práci s profesionálním výsledkem, z něhož budete mít radost nejen vy, ale i obdarovaní. Pokud toužíte mít kvalitní oblečení nebo doplňky či si touto aktivitou chcete sami vydělávat, pak se spolehněte na značku s tradicí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*