Secesní interiér, návrat k eleganci

By: Hotel Arthur

Secesní interiér se používal v architektuře, v bydlení i v užitném umění. Ovlivnila jej doba rozmachu a prosperity. Známý představitel secese je Alfons Mucha. I vy jste propadli kouzlu a kráse secesního interiéru a secesního umění vůbec? Líbí se vám?

Vyzařuje jednoduchost a eleganci zároveň. Přemýšlíte nad tím, že si nábytek a užitkové umění v secesním stylu pořídíte do svého domu či bytu? Ale uvažujete nad tím, jestli je to dobrý nápad? Odpověď zní ano! Je to dobrý nápad!

Sloh a styl nové doby

By: P K

Secese trvala poměrně krátkou dobu, panovala na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Tato doba poskytovala nové objevy a to v mnoha oborech. Objevilo se překonávání zemské přitažlivosti a také se poprvé rozsvítilo elektrické osvětlení. Objevily se na silnici první automobily, na obloze se objevili vzducholodě a podobně. V tuto dobu se také hluboce měnilo evropské myšlení, zaujímali se nové postoje a projevy ve společnosti, architektuře a umění. Secese také začíná používat ornamenty, které v tehdejší době nebyli zcela běžné. Nevychází z jiného stylu, naopak přináší nové motivy. Objevují se také barvy, zvláště barvy jasné a světlé. Například sladce růžová, světle zelené tóny nebo fialová barva. Barvy tak nahradily šedé tóny.

Návrat k eleganci

By: Sharon Hahn Darlin

Secese a secesní nábytek obecně je velmi elegantní. Použití čisté, barevné a světlé to dokazuje. Secesní interiér působí velmi elegantně a zároveň vkusně. I když někomu secesní interiér může připadat přeplácaný a okázalý, když vyberete ten správný nábytek a sladíte ho dohromady, vznikne velmi krásný interiér.

Secesní interiér se vyznačuje jemnými liniemi, skvěle propracované detaily. Kombinuje se v ní mnoho materiálových struktur, které k sobě dříve vůbec nepasovali. Stačí zajít do starožitnictví a vybrat si nádherné kousky, které se budou k vám domů skvěle hodit a vytvoří jedinečnou atmosféru!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*