Proč a jak vybrat nábytek z masivu?

Krásně zařízený byt obsahuje kvalitní nábytek s praktickou a estetickou funkcí. Nemusí to být mnoho kousků, ale stačí jich zvolit jen pár. Vhodnou volbou mohou být například skříně a komody z masivu. V čem spočívají jejich výhody a kde seženete pořádný nábytek za příjemné ceny? To vám prozradíme v tomto článku.

Výhody masivu

Dřevo je po staletí využíván materiál, který má výjimečné vlastnosti téměř nenapodobitelné s něčím umělým. Masivní nábytek představuje to nejlepší, co lze vytvořit. Použity jsou totiž krásné a zdravé kusy tvrdého dřeva, takže výsledek má opravdu dlouhou životnost. Dalším bonusem je přirozeně krásný vzhled dřevěného dekoru, který se hodí snad do každého interiéru.

Kde seženete kvalitní nábytek za přijatelné ceny?

Drobnou nevýhodou čistě masivního nábytku může být fakt, že je o něco dražší v porovnání s jinými variantami. Vzhledově atraktivní robustní nábytek lze však pořídit i za výrazně nižší cenu díky chytrému způsobu výroby. Spočívá to v tom, že přední strana komody je zhotovena z dubového, bukového nebo jasanového masivu. A na zadní část jsou použity nelaminované dřevotřísky tvrzené čistě přírodní pryskyřicí. Vlastnosti jsou v podstatě podobné a argument nižší ceny je pro mnohé dostatečným důvodem, proč zvolit tento kompromis. Pravé celodřevěné komody z masivu jsou však stále nepřekonatelnou klasikou, kde se vyšší počáteční investice určitě vyplatí.

Správné sestavení pro delší životnost

Aby měla komoda všechny požadované vlastnosti a vydržela dlouho krásná, věnujte pozornost jejímu sestavování. Návod, jak sestavit nábytek, je v zásadě jednoduchý, ale důležité je nic nepodcenit a neodfláknout. Řiďte se přesnými radami uvedenými v manuálu. Během práce by měl být nábytek na rovné podlaze. Výsledné spoje k sobě musí dokonale doléhat a jakékoli lepené části musí správně zaschnout. Dobrý výsledek vám bude mnoho let odměnou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*