Je to poměrně složité téma, protože kvalita vašich vlasů je dána mnoha faktory. Jedním z nich je i stav vaší výživy. Přijímáte dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků? Určitě je potřeba do jídelníčku zařadit i zdravější pokrmy, než tomu bylo doposud. Čerstvé ovoce, zelenina, luštěniny, ryby a celozrnné pečivo jsou pro vaše tělo vzpruhou.
Takto ovlivníte růst vlasů a jejich sklon k lámavosti sice nepřímo, ale mnohdy s viditelnými výsledky. Možná vám chyběl zinek, vápník nebo vitamíny především z řad A, B, C. Neopomíjejte ani na živočišnou bílkovinu v podobě bílého, ale i červeného masa, jen přípravu zkuste dušením.
Příčina je jinde
Lámavost vlasů souvisí sice i s výživou, ale jednoznačně i s vlasy samotnými. Pokud má naše maminka slabé vlasy, není se čemu divit, že i my takové můžeme podědit. Je otázka, jak se k této predispozici postavíte vy sami. Určitě lze leccos změnit. Kvalitní šampón pro vitalitu a energii společně s kondicionérem proti třepení konečků může opravdu strukturu vlasu opravit. Je to tedy především o vhodné volbě kosmetických přípravků na vlasy. Také časté vysoušení fénem a žehlení vlasům absolutně neprospívá. Horký vzduch vlasy přetěžuje a jsou tak ještě více namáhané. Pro své vlasy tak můžete udělat něco vždy, nezoufejte.
Počasí – kámen úrazu
Nejhůře naše vlasy snášejí teplotní výkyvy, protože je narušeno jejich vlasové vlákno. V létě, když se koupete ve slané mořské vodě nebo ve sladkovodním rybníku, je potřeba o vlasy pečovat zase trochu jiným způsobem. Maska na vlasy aplikovaná jednou týdně, jistě neuškodí. Vlasy se zocelí a nebudou tak náchylné k lámavosti. Určitě zvolte i vlasovou kosmetiku s UV filtry a snadným rozčesáváním. V zimě jsou zase novinkou pro vlasy antistatické šampóny, vlasy vám tak nebudou elektrizovat do obličeje. Také to, že si na vlasy v zimě více saháme, když nás šimrají z pod čepice, má také své důsledky. Jsou mastnější a ztrácejí lesk.
Úprava vlasů bezprostředně po umytí
Hned po umytí lze udělat několik chyb, že si to možná ani neuvědomujete. Dokonce drhnutí vlasů ručníkem má na ně neblahý dopad. Z vlasů stačí jen vymačkat přebytečnou vodu a zabalit je do turbanu. Omezte vysoušení vlasů fénem a úpravu žehličkou. Když už tedy použijete něco z výše zmiňovaného tak s ochrannými přípravky na vlasy.
Přidejte odpověď