Osvědčené rady na kocovinu

By: ryan

Doba vánočních akcí a opojných večerů sice dneškem pro loňský rok končí, ale vy jste si na Silvestra dopřáli více, než je zdrávo.

Pokud se nechcete probudit s hlavou jako střep, přečtěte si následující tipy, jak se z kocoviny, co nejrychleji dostat.

By: ryan

Rozhodující je pro vás i hodina, kdy si jdete lehnout. Snažte se pít alkohol tak, abyste odcházeli z večírku v rozumnou dobu a neuléhali někdy k ránu. Když se tak stane, je to pro vás horší, protože budete o to déle spát a klidně zaspíte i oběd. Vy potřebujete ovšem něco teplého do žaludku a rozředit hladinu alkoholu v krvi. Ač se vám to zdá být třeba sebevíc odporné, donuťte se po večírku pozřít velkou sklenici teplého mléka nebo studené vody. Tím, že tohle uděláte, organismus částečně detoxikujete.

Nicméně tomu, že vás bude bolet hlava, ještě nemusíte zabránit. Sice jste doplnili tekutiny, ale ten večer jste mixovali alkohol. Na večírku pijte jen pivo, víno nebo džus s vodkou, cokoliv oblíbeného, ale raději se držte toho, že nebudete kombinovat. Nejhorší jsou v závěru sladké panáky, které se jeví nevinně, ale dokážou druhý den pěkně potrápit. A taková „jablíčka“ nebo jen víno také udělá své. Nemusí vás bolet hlava, ale překyselení žaludku také není nic příjemného. Na ten zase platí, že si k alkoholu na večírku dopřáváte i jednohubek a dalšího pohoštění nebo doma navštívíte lednici, než si jdete lehnout.

Pokud vám nepomohou tyto postupy, tak je tu ještě rada našich babiček. Ráno si dát pořádný talíř česnečky, na oči položit pytlíky heřmánkového čaje a oddávat se pro tento den „pyžamové akci“ a spát, spát a zase spát. Po druhém probuzení už vám bude o něco lépe. Když ne, sáhněte po léku na zmírnění bolesti hlavy nebo překyselení žaludku. Domácí lékárna vám jistě bude nápomocna.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*