Babské rady v péči o chodidla

By: Amanda Parsons

Zrovna jste tenhle měsíc nevyšla s penězi, ale chcete si dopřát kvalitní péči o vaše nohy, aniž byste musela utrácet u pedikérky? Zkuste pár rad a triků, které zvládnete i doma levou zadní.

By: Amanda Parsons

Péči o nohy bychom podceňovat v žádném případě neměli, ať jsme žena nebo muž. Věnujte svým nohám pozornost. Jelikož ještě léto nekončí a stále nosíme otevřené boty, je každá špatná péče vidět. Věděli jste, že na zpocené nohy funguje šalvějový čaj a kyselina křemičitá nehty posílí? Pokud ne, tak si přečtěte následující článek.

Šalvěj v boji proti pocení

Zpocené nohy se stávají méně odolnými. Nohy jsou teplé a vlhké, takže jsou současně i zdrojem kvalitního prostředí pro růst mikrobů. Plíseň nohou a nehtů je jistě nežádoucí. Připravte si nálev ze šalvějového čaje. Uvidíte, jak to vašim nožkám prospěje. Proti zárodkům plísní jsou vyvinuty i speciální laky na nehty, které je zneškodní.

Mozoly a kuří oko

Ano, i to se na vašich nohou může vyskytnout. Mozol vzniká opotřebováním kůže, nohy nás přece jenom nesou celý život. Navíc jestli nosíte těsné boty, tak je to jasné. Kuří oko je nepříjemná záležitost (oproti zhrubělé kůži), protože bolí. Pokud ho chcete šetrně odstranit, zkuste citrónový zábal. Postižené místo překryjte plátkem citrónu a ovažte obvazem z bavlny. Kůže se změkčí a kuří oko se snáze vyloupne.
Na mozoly je výtečná octová masáž, ale z jablečného octu. Aplikujte ho na své nohy pravidelně a vtírejte krouživými pohyby jako byste chtěli nohu masírovat. Mastě na zrohovatělou kůži seženete v lékárně.

Popraskané nohy zjemní koupel

Mořská sůl je v tomto ohledu léčivá a má dezinfekční účinky. Když jí přidáte do koupele jako přísadu, zhrubělá kůže se snadněji pemzou odstraní. Nehtům zase pomůže lak s výtažky s přesličky, jelikož obsahuje kyselinu křemičitou, která nehty vytvrzuje.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*