Oblíbené krepové povlečení

Krepové povlečení se těší velké oblibě již několik let. Tento typ povlečení pozná na první pohled i ten největší laik, a to podle specifického vzhledu, kterým nedisponuje žádný jiný známý druh povlečení. Jedná se o mačkanou látku různých typů, která má řadu pozitivních vlastností. V pravidelných intervalech se na ní střídají vrásčité a hladké pruhy. V nabídce kamenných obchodů i e-shopů dnes můžete najít hned dvě materiálové varianty oblíbeného povlečení. První je vyrobena ze stoprocentní bavlny, druhá se vyrábí z levnějšího polyesteru.

Bavlna a polyester

Nespornou výhodou krepového povlečení jsou především jeho minimální nároky na údržbu. Pokud nemáte rádi žehlení, můžete zajásat. Nenáročnější povlečení těžko seženete. Tento druh totiž tepelnou úpravu nevyžaduje. Mezi další pozitiva lze zařadit dobrou savost, prodyšnost a vysokou odolnost. Bavlněná varianta se vyznačuje vyšší kvalitou a příjemným dotekem. Ani polyester nemusíte nutně házet přes palubu. Vyberete-li správně, i umělá vlákna vám prokážou skvělou službu.

Dostupné rozměry

Dostupnost rozměrů má na pohled zmačkané povlečení stejnou jako ostatní druhy. Stále více se na trhu prosazuje prodloužená verze standardního rozměru delší o 20 cm. Zakoupit krepové povlečení 140 × 220 cm už dnes není žádný problém. Delší deku a povlečení ocení především vysocí lidé nebo všichni ti, kteří potřebují být při spaní maximálně přikrytí.

Kde nakupovat

Ať už se rozhodnete zakoupit krepové povlečení v kamenném obchodě nebo speciálním e-shopu, určitě si ověřte, zda vámi vybraný druh splňuje vaše požadavky na kvalitu materiálu a zpracování. Nemusíte nutně utrácet tisíce, i levné krepové povlečení dokáže splnit svůj účel. Chcete-li si být naprosto jisti původem látek, doporučujeme vybírat krepové povlečení české výroby.