Nejčastější chyby při hubnutí

By: Alan Cleaver

Chcete shodit nějaké to přebytečné kilo a zatím se ale vůbec nic neděje? To možná děláte něco špatně. Pojďme si povědět něco o doslova až prozaických chybách, které hubnoucí dělají dnes a denně. Pravidlem číslo jedna je, že při dietě nesmíte mít hlad.

By: epSos .de

Jezte proto spíše menší porce, ale dopřávejte si potěšení z jídla o něco častěji. Udržíte tak metabolismus v neustálém chodu a tím pádem přijdete o trochu více kalorií. Rozhodně – za pokus to stojí!

Další častou chybou je podcenění pitného režimu. Jinými slovy – buď pijete hodně málo, nebo skoro vůbec. Obojí je samozřejmě špatně, tekutin musíte přijmout nejméně půldruhého litru – v závislosti na tělesné hmotnosti ale často i více, optimálnějším množstvím budou dva litry. Nepočítá se káva, alkohol nebo přeslazené limonády, vše totiž působí diureticky. Zkuste ráno sklenku čisté vody se šťávou z čerstvého citronu a uvidíte, že ručička na váze půjde postupně vlevo…

Nesnídáte? To je ale velká a hrubá chyba. Rozhodně není jedno, kdy si dáte první jídlo dne. Bez snídaně budete malátní a navíc s jistotou nezhubnete. Obiloviny, šunka, med, ovoce, ořechy, a pokud možno i mléčné výrobky – to je ideální snídaně jako začátek každého dne.

Problémem při hubnutí je ale i večeře. Určitě neplatí to, že poslední jídlo dne byste si měli dávat v pět odpoledne a pak až zhruba do půlnoci, kdy pravidelně chodíte spát, držet důslednou stravovací abstinenci.
Nezapomínejte ani na to, že bez cvičení prostě nezhubnete. Není třeba nic přehánět a cvičit dvě hodiny denně, ale půlhodinka třikrát týdně je zkrátka nutností. Zrovna permanentku do posilovny mít nemusíte, stačí procházka s partnerem v trochu ostřejším tempu a další přirozený pohyb, jako je cyklojízda nebo plavání. A hlavně – nesmíte od hubnutí čekat příliš – deset kilo měsíčně lze snad jen pomocí liposukce, hubnout více než kilo týdně je navíc poměrně nezdravé…