Moderní povlečení pro příjemný spánek

Nezbytným prvkem každé moderní ložnice je stylové a kvalitní povlečení. Tvoří její výrazný prvek, pružně proměňuje její vzhled a zároveň musí být mít dobré funkční vlastnosti. Spánkem trávíme až třetinu života a ložní povlečení se dostává do přímého kontaktu s naší pokožkou. Dát přednost kvalitě u domácích potřeb je tady opravdu na místě.

Při výběru povlečení si hlídáme několik základní kritérií, především jeho velikost, barevné řešení a materiál. Ložní prádlo by mělo být především příjemné na omak a měkké. Ideální jsou materiály přírodní, většina kvalitních materiálů má ve složení 100% bavlnu. Z čeho vybírat?  Možná vám z toho jde hlava kolem: damašek, satén, krep, flanel, mikrovlákno, hladká bavlna, bambus – každému může vyhovovat něco jiného. Neradi žehlíte? Pak sáhněte po krepu nebo mikrovláknu. Dbát bychom měli i na praktičnost. Zapínání na zip nebo „cvakací“ knoflíky bude rychlejší než u klasických knoflíků.

Rozměry povlečení dobře naměřme. Na výběr jsou rozmanité velikosti, od setů do dětských postýlek až po maxi rozměry pro dlouhány. Zamyslete se nad tím, které vzory a barvy se budou do vší ložnice hodit a působit na vás příjemně. Nemusíte se bát výrazných barev při správném zkombinování.

Kde povlečení koupit? Kromě kamenných prodejen můžete zvolit e-shopy, které mívají širší sortiment a zajímavější ceny. Materiál si sice neosaháte, ale při důkladné popisu jeho složení pravděpodobně vedle nesáhnete, navíc platí zákonem stanovená lhůta pro případné vrácení zboží. Vše možné pro zdravý spánek a moderní ložnici seženete v internetovém obchodě I-living.cz. A pokud v něm nakoupíte přes portál PlnáPeněženka.cz, část ceny nákupu se vám vrátí zpět na váš účet. A to platí i pro mnoho dalších e-shopů.