Listopadová dekorace na balkóny či terasy domu

By: Abi Skipp

Říjen a dlabání dýní je pryč. Vaše dýně se vám mění před očima a místo krášlení bytu, začíná plnit úlohu strašáka, což není zrovna ideální. Už jí raději vyhoďte a vymyslete jinou balkónovou dekoraci. Venku hraje listí všemi barvami, les máte za rohem a květinářství pár kroků od domu.

Když máte šikovné ruce, jistě zvládnete něco zasadit a trochu přizdobit. Z truhlíků venku už dávno odkvetly muškáty, ale na vánoční osvětlení je ještě brzo. Plno lidí tak přechod mezi létem a zimou nikterak neřeší a nechají z balkónů trčet nevzhledné oschlé stonky. Je to škoda, protože podzimní truhlíky dokážou zpříjemnit pohled i každému kolemjdoucímu. Malé okrasné dýně vydrží i první mrazíky, když jste je nevydlabali. Jsou také ještě možností, jak jimi obložit květináčky nebo truhlíky.

Tmavé kapradí a vůkol, rudý vřes

By: Abi Skipp

Připomínají vám tato slova vaší oblíbenou básničku? Tak se jí na podzim držte a představte si vaše okolí i s imaginární studánkou, jak o ní pečujete. Stejně tak je to na podzim, čistý styl a jednoduchost.

Použijte k tomu vřes, vřesovec, chryzantémy, libavku, drátovec nebo macešky. Všechny tyto rostlinky snesou první mrazíky a váš balkón či terasa bude vypadat úplně jinak. Pokud máte pocit, že tomu stále něco chybí, vytvořte si vlastní zápichy ze špejlí s barevnými motivy nebo svažte dohromady bílé a červené cibule, usušte třeba i kukuřičné klasy.

Zručnější mohou zkusit ručně pletené věnce z proutí a obklopit dary lesa – šišky, žaludy, jeřabiny, atd. Dekorace se dá i uplést a uháčkovat z vlny, možností je nespočet. Domov uvnitř je potřeba také oživit. Co zkusit koupit nové ubrusy nebo vyměnit bílé parapety za barevné? Také svíčky jsou populární, těch není na podzim nikdy dost. Dokážou vnést nostalgickou atmosféru a umožní vám rozjímat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*