Ledová káva, nebo frappé?

Svlažte se v horkém letní dni ledovou kávou a frappé! Poradíme vám, jak je připravíte!

Oba nápoje vás v horkém letním vás na houpačce v zahradě pořádně osvěží. Víte ale, jaký je mezi nimi rozdíl?

Připravujeme ledové caffé laté

Můžete ho mít se studenou mléčnou pěnou i bez. Začněme první variantou, která je na přípravu velmi jednoduchá. Do vysoké sklenice (o obsahu 0,3l) dejte asi tři kostky ledu, zalijte je studeným mlékem a nakonec přilejte čerstvě připravené espresso. Pokud ho nalijete porcelánovou konvičkou na led, zůstane krásně oddělené.

Ledová káva se studenou pěnou

Ze studeného mléka snadno připravíte i mléčnou pěnu konzistencí připomínající našlehaný bílek. Dobře vychlazené nízkotučné mléko – ne plnotučné, které se hodí k přípravě teplé pěny! Mléko perfektně našleháte buď ve frappovači, nebo malou spirálkou na baterky.

Připravujeme frappé

Mistry na přípravu frappé jsou Řekové. Nad řecké frappé opravdu není. S následujícím receptem se mu ale hodně přiblížíte. Frappé můžete připravovat buď z instantní kávy, nebo z espressa. My samozřejmě doporučujeme druhou variantu. Do mixovací nádoby (tyčového mixéru či smoothie makeru) dejte 3 kostky cukru, 150 ml mléka, šálek espressa a vše umixujte. A frappé bude na světě. Budete-li si ho chtít osladit, použijte spíše místo cukru, který se ve studených nápojích špatně rozpouští, sirup.

Nejlepší je Arabika

Jak ledová káva, tak i frappé samozřejmě vyžadují tu nejkvalitnější kávu, ideálně Arabiku. Pro ni zamiřte do nejbližší pražírny. Objednat si ji ale můžete i na internetu – například na kavamonro.cz. Zde jsou nejenom k sehnání ty nejlepší Arabiky z celého světa, ale také kávy v akci za loňské ceny. Akce čerstvá káva vám ušetří až deset procent z její původní ceny.

Co takhle si kávu předplatit

Rádi byste měli nějakou pojistku pro případ, že vám vaše oblíbená káva dojde? Tou je zase kávové předplatné. Kávu si zkrátka předplatíte stejně jako svého času denní tisk. A nikdy vám nedojde. Skvělý nápad, nemyslíte?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*