Lady Gaga: Přes těžké začátky k úspěchu

By: Jason H. Smith

Neexistuje snad člověk, který by o ní alespoň neslyšel. Lady Gaga je pojem, který se do hudební historie zapsal nesmazatelným písmem. Její extravagantní kostýmy a extravagantní obuv zkrátka přehlédnout jen tak nejde.

Ať už tuto interpretku máte rádi nebo ne, jedno jí upřít nelze a to její talent a originalitu. I přes úspěch, který prožila a prožívá, nebyly její začátky jednoduché a lehké.

Nadaná už od dětství

Vlastním jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta své hudební nadání prokazovala již odmalička. Ve čtyřech letech jí rodiče zapsali na hodiny klavíru a brzy již byla schopná hrát podle sluchu. Navštěvovala dívčí soukromou školu a pot Tisch School, která je velmi vyhlášená, univerzitu však ukončila předčasně, chtěla se naplno své kariéře věnovat. Odmalička bavila své rodiče a vrstevníky, nebylo tedy pochyb o tom, jaký velký má talent.

Slibné začátky

By: qthomasbower

Roku 2005 nahrála pár písniček pro audio knihu, začala taky zpívat v kapele Stefani Germanotta Band, vydali také dvě EP s názvem Words a Red and Blue. Roku 2006 se seznámila s hudebním producentem Robem Fusarim, začali spolu chodit a její kapela vystupovala. Rob také přirovnával její vokály k Freddiemu Mercurymu. Ze songu Radio Gaga vznikl také její pseudonym Lady Gaga. Stala se součástí společnosti Def Jam, kde ale byla po třech měsících propuštěna. Úspěch se nedostavoval, nabídky nechodily a tak se stala go-go tanečnicí v New Yorku, kde vystupovala spolu s Lady Starlightem. Společně vystupovali na hudebním festivale Lollapalooza.

Úspěch si jí našel

By: Michael_Spencer

Fusari poslal její písničky producentovi a ten jí do své nahrávací společnosti přijal, pracovala v ní jako textařka například pro Fergie, The Pussycat Dolls nebo Britney Spears. Zpěvák Akon si všiml jejího báječného hlasu, spolupracovala na jeho albu a vzal si jí pod vlastní společnost. V roce 2008 vydává přelomové album The Fame. První singl Just Dance získal první nominaci na Grammy, další singl Poker Face měl velmi neočekávaný úspěch a stal se nejvíce prodávaným singlem roku 2009. Tímto byl úspěch Lady Gaga zpečetěn a její vůz slávy může směřovat ke hvězdám.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*