Jaký obor v dnešní době studovat

Máte doma deváťáka a nemáte tušení, na jakou střední školu ho poslat? Nejlepší by bylo, kdyby si vybral sám, co ho baví, ale pokud to nepůjde, zůstane rozhodnutí na vás. Výběr střední školy mu s velkou pravděpodobností ovlivní celý život, takže stojí za to se zamyslet. A pořádně.

Obor, který bude perspektivní i za 10 let

Základem je vybrat obor, ve kterém se vaše dítě uplatní. Když s námahou vystuduje právnickou fakultu a vy pak zjistíte, že právníků máme zrovna v Česku dostatek, co bude dělat? Z toho důvodu je nejlepší vybrat odvětví, které se bude stále rozvíjet. A to je například IT. V informatice bude ještě dlouhou dobu hlad po nových odbornících a výhodou je, že se vlastně jedná o strašně široký obor. Pokud vaše dítě není technicky nadané a neexceluje v matematice, pošlete ho na multimediální tvorbu, která se rovněž dá považovat za odvětví informatiky. Pražská škola Arcus tento obor otevírá už několikátým rokem a je o něj velký zájem.

V rámci multimediální tvorby se totiž děti učí širokou škálu předmětů – výtvarnou tvorbu, digitální fotografii a animaci, video, tvorbu a správu webových stránek, dějiny umění, ale třeba i marketing a management. Snadno se pak uplatní na vedoucích marketingových pozicích, v reklamních agenturách, cestovních kancelářích, jako grafici, designéři apod. Tyto pozice budou potřeba i za deset let. A za dvacet taky.

Aby dítě škola bavila

Uvědomte si, že to není jen o oboru, ale taky o přístupu školy a spolužácích. Ty ovlivnit nemůžete, ale zbytek ano. Studium multimediální tvorby na Arcusu si určitě získalo takovou popularitu i díky modernímu stylu studia. Děti jen nesedí v lavicích, chodí fotit, učí se v ateliéru, vedou vlastní cestovní kancelář.

Na atraktivitě přidává i moderní vybavení – učebna grafické tvorby a střihu videa plná iMaců, nový ateliér a využívání iPadů mini, které jsou žákům na dobu studia zapůjčeny. Nechceme tím říct, že škola láká žáky jen na nové vybavení. To je totiž u oborů, jakým je multimediální tvorba, nutností.

Dobrým lákadlem je zato skutečnost, že multimédia jsou uměleckým oborem, takže jeho studenti nemusí maturovat z matematiky. Matematika pro ně v životě skutečně nebude důležitá, místo ní budou zvládat dva cizí jazyky, které se učí už od prvního ročníku.

Na definitivní rozhodnutí při výběru školy je přece jen ještě pár měsíců čas, ale zkuste před dítětem nadhodit, zda by se mu multimediální tvorba nelíbila. Třeba budete sama překvapená reakcí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*