Jaká nebezpečí číhají na děti v domácnosti aneb čemu se vyvarovat II.

V předchozím článku jsme upozornili na pár základních opatření, které je třeba doma provést, pokud se vaše dítě dostává do batolecího věku. V dnešním článku budeme v tomto výčtu pokračovat, jelikož to v žádném případě nebyl seznam veškerých nutných opatření, která jsou prevencí úrazu.

Základní opatření

Mezi základní opatření patří i to, že skříňky, ve kterých jsou umístěny pro děti nebezpečné předměty, budou uzamčeny. Jedná se například o nůžky, nože, sklenice a podobné předměty. Myslete kromě schodů i na okna, která se děti naučí rychle otevírat. Zakoupit můžete pojistku na okna, přičemž se prodávají některé, které povolují otevření okna jen na několik centimetrů.

Pozor na kuchyň a koupelnu!

Velmi rizikovou je pro děti především kuchyň. Dbejte na to, aby byly čistící prostředky vždy uzamčeny a díky se k nim v žádném případě nemohlo dostat. Pozor také na to, abyste chemikálie nepřelévali do nádob od nápojů a potravin, které si snadno splete dospělí, natož dítě. Dítě by nemělo mít přístup k plastovým sáčkům a pytlíkům, jelikož je může snadno vdechnout či se s nimi udusit, pokud si je z legrace přetáhne přes hlavu. Používejte zadní část varné plochy a pozor dávejte na rukojeť pánve, která by měla být otočena směrem ke zdi, ne do prostoru, aby po ní dítě nesáhlo. Nejrůznější přístroje v koupelně uklízejte do skříněk a do vany i sprchy nezapomeňte pořídit protiskluzové podložky. Děti také nikdy nenechávejte při koupání samotné!

„Malá“ nebezpečí

Děti jednoduše milují malé hračky a magnety, a proto byste na ně měli dávat velký pozor! Malé magnety z lednice odstraňte, snadno spadnou na zem a dítě je může při cestě na snídani slupnout. Malé předměty si děti také rády strkají do nosu a uší. Myslete na tato rizika i při výběru hraček.