Jak zabavit děti o prázdninách

Nechcete, aby vaše děti celé prázdniny jen seděly doma? Nebo budete mít dovolenou a přemýšlíte, jak ji strávíte, když nikam nejedete? Dobrodružná zábava se dá s trochou fantazie vymyslet i před domem!

Základem je vymyslet nějakou venkovní aktivitu. Doma se děti zabaví vždycky, však to znáte. Pustí si televizi, počítač, mobil nebo tablet a o zábavu je postaráno na dlouhé hodiny. Jestli se jim chcete věnovat, vytáhněte je ven. Podle odborníků by děti měly strávit denně aspoň hodinku venku a je dobré je k tomu vést od útlého věku.

Naučte je sportovat

Je to jedna z nejprospěšnějších věcí, které můžete dítěti do života vtisknout. Naučte ho se občas sebrat, jet se projet na kole či na kolečkových bruslích. Choďte spolu plavat nebo si jen ven udělat pár kliků a dřepů. Pohyb je součástí zdravého životního stylu, který dítěti musíte vštěpovat od malička.

Vyrazte si na hřiště

Chcete-li si trochu odpočinout, vyrazte si s dítětem na hřiště. Doporučujeme prvně zkouknout dětská hřiště v ČR, abyste si našli hřiště s lavičkou pro rodiče. V rozsáhlé databázi na VenKazdyDen.cz najdete popis všech hřišť v ČR a někdy i jejich fotografie. Snadno tak zjistíte, co je tam za prolézačky a jak se tam zabavíte vy.

Vymyslete zábavnou hru

Jde o to, aby byla venkovní. Vzpomeňte si například na své dětství, co se hrálo za vašich dob? Skákací panák? Šipkovaná? Čáp ztratil čepičku? Čím víc pohybu si u toho děti užijí, tím lépe. Počítejte však s tím, že se budete muset také zapojit.

Tip: Nemusíte hru nutně vymýšlet. Na internetu najdete spoustu inspirace na venkovní hry s dětmi.

Vyjeďte na výlet

Abychom si správně rozuměli, nemáme na mysli výlet, při kterém přijedete před hrad, projdete si ho a pojedete zase domů. Nejlepší jsou aktivní výlety, které vás donutí se hýbat. Udělejte si výšlap na rozhlednu, projděte si ZOO nebo zajděte na procházku po pražských památkách.

Možností, jak děti venku zabavit, je opravdu mnoho. Jen si pamatujte, že byste je měli brát ven každý den! Aspoň na chvilku.