V předchozím článku jsme se zaměřili na materiály, ze kterých jsou kulmy vyráběny a některé první typy, které se hodí pro různé druhy vlasů. Kulmu si však můžete pořídit v dalších druzích provedení. Jaké to jsou?
Jaký typ vybrat?
Nabízí se vám i eliptická kulma, která je obdobou kónické a klasické kulmy. Její výhodou je, že nezanechává viditelní otlak a je šetrná ke konečkům vlasů. Díky této kulmě budou vaše vlasy rovnoměrně natočené.
Automatickou kulmu jste již v obchodech zahlédli. Jedná se o speciální typ kulmy s automatickým natočením pramene vlasů. Velkou výhodou této kulmy je snadná manipulace a natočení a nehrozí vám, že byste se o kulmu spálili. Pravdou však je, že je tento typ kulmy finančně náročnější.
Další možností je pro vás trojkulma. Speciální kulma pro tvorbu vln připomínající ty ze 30. let tzv. finger waves. S touto kulmou se velmi snadno manipuluje a vytváří jedinečné vlny, které se vám budou hodit na ples i retro party.
Záleží také na průměru kulmy!
Při výběru kulmy se rozhodujte i podle průměru kulmy, od kterého se odvíjí vzhled vln. Každá kulma s jiným průměrem vytváří jiné vlny.
Užší hlavice, tedy do 19 mm, jsou vhodnější spíše pro kratší vlasy a docílíte s nimi drobnějších loken až prstýnkových kudrlin.
Širší hlavice, tedy nad 19 mm, naopak vyváří větší a měkčí vlny. Tyto kulmy se hodí pro ženy, které touží po maxi ležérních vlnách. Oblíbily si ji ženy s delšími vlasy, ale u kratších vlasů skvěle vytváří objem. Pokud si koupíte kulmu s hlavicí s průměrem kolem 38 mm, můžete si vytvářet populární plážové či boho vlny.
Pokud jste v kulmování začátečníkem a nevíte, jakou velikost zvolit, vyzkoušejte kulmu o velikosti 25 mm. Jedná se o nejuniverzálnější velikost a je vhodná pro krátké i dlouhé vlasy.