Vaše kadeřnice na tu ideální barvu prostě ne a ne přijít? Vezměte věci do vlastních rukou! Melír si vykouzlíte sama doma bez větší námahy, pokud máte aspoň trochu odvahy.
Rozhodla jste se a vešla do drogerie. Jak ale vybrat barvu, aby váš účes vypadal přirozeně? Říká se, že nejlepší je vybrat barvu maximálně o tři tóny světlejší, než je přirozená barva vašich vlasů. Velké rozdíly mezi jednotlivými prameny se totiž nezdají esteticky vhodné. Při domácím barvení se vám navíc nemusí povést stejně silné proužky a výrazná barva v tomto případě nadělá více škody než užitku.
Jak se připravit před akcí?
Pokud máte již všechno potřebné zakoupeno, pusťte se do domácí přípravy. Doma si připravte vše potřebné – pracovní plochu pokryjte starým ručníkem a sama zvolte outfit složený z obnošeného, vytahaného trika a velkých tepláků, které se mohou zničit. Je dost pravděpodobné, že si o sebe při barvení nechtěně otřete štětec, případně vám barva ukápne.
Důležité je také to, kdy jste si naposledy myla hlavu. Melír a všeobecně jakákoli jiná barva na vlasy by se neměla nanášet na čerstvě umyté a vysušené vlasy, na které byla nanesena třeba ještě maska pro jejich obnovení. Sice máte vlasy krásné a čisté a připravené po barvení, ale barva je může opravdu silně poškodit, protože jejich struktura byla narušena již samotným mytím a fénováním. V nejmenším případě by vám barva chytila jen částečně nebo vůbec. Nejen kadeřnice proto doporučují nemýt vlasy minimálně jeden den a klidně i více. Čím více dní je hlava neumytá, tím lépe barva na vlasy chytí.
Způsobů barvení je poté několik. Někdo nanáší barvu na vlasy přímo v ohonu, někdo jednotlivé pramínky balí do alobalu, někdo zase používá barvící čepici. A přesně o tom si povíme v druhém díle. Přeci vás nezahltíme informacemi hned najednou?