Jak docílit zvýšení výdrže baterie v iPhonu?

Také používáte moderní iPhone, avšak jste poněkud zklamaní výdrží jeho baterie, neboť musíte svůj mobilní telefon neustále nabíjet? Pak je možná chyba nejen v samotné baterii, ale také ve způsobu, jakým iPhone používáte. Proto je dobré se řídit alespoň několika následujícími radami.

Pozor na vysoké teploty

Ačkoliv jsou dnes nabíječky iPhone vysoce efektivní a dokážou nabít baterii telefonu mnohem rychleji nežli u starších typů, musíte je často používat každý den, někdo dokonce i několikrát během 24 hodin. Možná za tím stojí fakt, že svůj iPhone necháváte ležet na sluníčku či za oknem, kam na něj rovněž dosáhnou sluneční paprsky. Vysoké teploty přitom baterii vůbec nesvědčí a prudce snižují její výdrž. Proto si hlídejte, aby byl váš mobilní telefon pokud možno neustále v ideální teplotě, a to cca mezi 15 až 30 stupni Celsia.

Správné dobíjení

Mnozí uživatelé se domnívají, že je nejlepší baterii nabíjet na maximum, použije-li se kvalitní nabíječka iPhone. To však není pravdou, za ideální se považuje nabíjení na zhruba 80 %, pak totiž nedochází k jejímu přetížení a baterie vám v telefonu déle poslouží, později se nebude tak rychle vybíjet.

Automatický jas pomáhá

Leckteří majitelé u svého iPhonu vůbec nesledují stav jasu obrazovky. Zbytečně ostrý jas přitom výrazně přispívá ke snížení výdrže baterie. Moderní iPhony mají možnost automatického nastavení jasu, takže pokud to váš telefon umožňuje, určitě si tento prvek aktivujte, případně proveďte manuální nastavení úrovně jasu, což jistě hravě zvládne každý uživatel chytrého telefonu.

Bezdrátová nabíječka

Pro lepší pohodlí se dnes dá použít bezdrátová nabíječka iPhone. Díky ní budete mít snazší přístup k nabíjení bez zbytečného omezování, pokud jde o vzdálenost od elektrické zásuvky a dosahu kabelu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*