Husté obočí pomocí ingrediencí z domácnosti

I trendy v obočí se rok od roku mění, zatímco bylo moderní v posledních letech, co možná nejtenčí linie, teď je tomu přesně naopak. Neznamená to však, že byste neměla přebytečné chloupky přestat vytrhávat, nějakou úpravu je nutné udržovat pořád. Nikomu však není shůry dáno, aby jeho obočí bylo krásné od přírody.

Jak posílit obočí?

Kokosový olej 

Dodá obočí potřebné živiny k tomu, aby získalo správnou sílu a hustotu. Navíc má i antibakteriální účinky. Nepopře v sobě ani hydratační účinky – obočí je po něm dokonale vyhlazené a jemné. Naneste trošku kokosového oleje na vatovou tyčinku a potírejte si s ním obočí každý večer. 

Mléko

Pevnost chloupků obočí získáte díky mléku. Podpoří také jeho růst, takže pokud máte vytrhaná místečka, kde chcete, aby obočí znovu vyrostlo – aplikujte pomocí vatového tamponu namočeného v mléce hlavně večer. 

Šťáva z cibule

Podobně jako česnek obsahuje síru také cibule. A právě síra má výrazné posilovací vlastnosti, zlepšuje výrobu kolagenu – ten je výborný na růst a sílu obočí. Jak na to? Stačí rozmixovat půlku cibule a vzniklou pastou roztírat po obočí. Po jedné hodině setřete tamponem navlhčeným v citronové šťávě. 

Vaječný žloutek

Asi jako již zmíněná cibule vlastní účinky, které jsou pro obočí hotovou vzpruhou. Jsou tu navíc i bílkoviny. Opět naneste na vatový tamponek a obočí jim potírejte. Stačí nechat působit 20 minut a pak omýt vlažnou vodou. 

Ricinový olej

Správný pomocník na zhuštění obočí, ale klidně i řas. Výživa probíhá již od kořínků. Když ho budete dávat na obočí každý večer a ráno ho smyjete, kýženého efektu se dočkáte cca za měsíc, tak vydržte. Trpělivost přináší ovoce.

Citronová šťáva

Jsou zde obsaženy vitamíny B a Ca kyselina listová. Tak podpoříte přirozený růst chloupků, akorát tuto kůru neaplikujte moc často, vede k podráždění pokožky. Postačí vám k tomu pouhý srpeček citronu, kterým přejedete obočí. Po dvaceti minutách smyjte vlažnou vodou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*