Fotopasti dokáží sledovat zloděje i zvěř

Chránit svůj majetek můžete různým způsobem. Známé jsou například kamerové systémy, které však šikovný zloděj dovede obelstít. Mnohem účinnější zejména ke hlídání pozemku je fotopast. Kromě tohoto využití jsou fotopasti určeny také ke sledování pohybu lesní zvěře.

Lesáci mají v současnosti možnost používat fotopasti i ke hlídání vytěženého dřeva nebo k ochraně jehličnatých stromků v předvánočním období. Fotografie pořízené fotopastí pak slouží jako nezvratný důkaz při usvědčování zloděje.

Druhy fotopastí

fotopast-acorn-5210mcFotopasti se liší hlavně účelem svého použití. Například při ochraně majetku před zloději se uplatňují zejména fotopasti s minimálním nočním přísvitem, aby zloděj nebyl upozorněn bleskem. V takovém případě by fotopast samozřejmě snadno zničil a bylo by po důkazu. Na současném trhu jsou k dostání fotopasti, které mají různé frekvence nočního snímání. K ochraně před zloději jsou určeny fotopasti, které vyfotí objekt na základě jeho pohybu i za naprosté tmy. Zloděj nemá šanci něco poznat, jelikož fotopast Acorn ani neblikne.

Fotopasti do přírody

Nejkvalitnější fotopasti určené ke sledování lesní zvěře, jejího výskytu a zvyklostí vyrábí firma BROWNING. Tyto fotopasti mají noční přísvit téměř neviditelný. Po spuštění na základě pohybu se nevyplaší ani velmi plachá zvířata. Fotografie z těchto přístrojů jsou i přes úplnou tmu v lese mimořádně kvalitní. U fotopastí této značky si můžete pořídit také GSM modul, jehož pomocí lze pořízené snímky odesílat na mobil nebo emailovou adresu.

fotopast-acorn-5210mc (1)

Výběr fotopastí v internetovém obchodě

V nabídce jsou především fotopasti Acorn. K nejprodávanějším typům patří fotopast 5210MC, která má zcela nevyditelný přísvit, české menu a pohodlnou obsluhu. GSM modul lze k tomuto typu dokoupit, takže je ideální fotopastí na ochranu pozemku v noci nebo v době vaší nepřítomnosti, kdy dostanete fotografii do svého mobilu nebo na email. Nejvyšší parametrů dosahuje typ 6310MC, který má neviditelné noční přisvícení a video v HD kvalitě včetně zvuku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*