Esenciální oleje, které účinně vydezinfikují vaši domácnost

Food Mint Oil Essential Oils Leaf Herb Healthy

Rádi si připravujete domácí čistící prostředky? Prozatím ne? Chcete-li žít ekologičtěji a zanechávat na matičce přírodě menší stopu, určitě zvolte přírodní domácí čističe. Ty mají podobně jako ty kupované dezinfekční účinky, ale neobsahují zbytečné chemikálie, které vléváme do našich umyvadel a dřezů. Dopřejte vaší domácnosti úklid s pomocí přírodních prostředků.

Domácí čistění

Pro přípravu domácího čištěče na kuchyň či koupelnu vám většinou postačí voda, ocet, citronová šťáva a esenciální olej s dezinfekčními účinky. Takovéto čističe vás zbaví vodního kamene a dalších nečistot. Stačí směs vlít do rozprašovače a aplikovat v domácnosti.

Oleje s dezinfekčními účinky

Mnoho esenciálních olejů má silné dezinfekční účinky, je jich určitě mnohem více, než jste si doposud mysleli.

Bergamot: Při přípravě dezinfekčních prostředků na čištění můžete použít bergamot, který účinně dezinfikuje a použít ho můžete i na vyčištění vzduchu. Bergamotový esenciální olej se vám bude hodit i při oparech či aftech.

Borovice: Borovicový esenciální olej dezinfikuje a čistí vzduch, použijete ho nejen jako přísadu do čistících prostředků, ale také při nachlazení, artritidě či svalové únavě.

Citron: Citronový esenciální olej je vhodné mít doma stále, nejenže pomůže při bolestech hlavy a migrénách, ale také účinně čistí vzduch, dezinfikuje a použít ho můžete i k masážím či na mastnou pleť. Důležité je zmínit, že i esenciální oleje z dalších citrusů, například grepů, limetky z citronové trávy mají dezinfekční účinky. Tyto oleje vaši domácnost navíc krásně provoní.

Eukalyptus: Silnými dezinfekčními účinky se může chlubit eukalyptový esenciální olej Ten oceníte především přes zimu, jelikož pomáhá při dýchacích problémech, podporuje hojení ran a pomáhá i na astma.

Tea tree: Proslaveným olejem se skvělými dezinfekčními účinky je právě tea tree olejíček. Ten vaší domácnost také silně provoní a čistí vzduch a dezinfikuje.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*