Dámská trička pro každou příležitost

Jen těžko najdeme další tak variabilní a univerzální kousek oblečení, jako je dámské tričko. Trika obecně najdeme v jakémkoliv šatníku, dámském, pánském i tom dětském. Pokud si pod pojmem „triko“ představíte jen vytahaný bavlněný „hadr“ nijakého střihu, ve kterém jsme všichni běhali jako děti venku, vězte, že to rozhodně není jediná možnost a pokud zvolíme správně, dá se elegantní kousek nosit třeba i do práce ke kostýmku.

Rozmanitost provedení a střihů

Dámská trička je potřeba vybírat podle naší postavy i příležitosti, na kterou se chystáme. Sehnat se dají provedení s krátkým, polovičním, tříčtvrteční či dlouhým rukávem, bez rukávů, delšího či kratšího střihu, přiléhavé, volnější, symetrické i asymetrické, zkrátka téměř jakékoliv, které nás napadne.

Základ šatníku, který nezklame

Triček není nikdy dost, proto by dámská trička a halenky měly tvořit základ našeho šatníku. Mít je v různých barvách a provedeních se vyplatí, pak už nebudeme muset řešit co na sebe. „Basic“ trička v bílé, černé, červené nebo třeba béžové barvě nás zachrání, pokud chceme doplnit výraznější kousek oděvu nebo když opravdu nevíme, co si obléci a nechceme zažít nějaké faux-pas. Zajímavější kousky pak skvěle doladí i obyčejnější sukni, kalhoty nebo kraťasy.

Nebojte se potisků

Oblečení o nás může leccos napovědět a skvělá jsou pro tuto příležitost dámská trička s potiskem. Ten nemusí být jen veselý a vtipný, ale i roztomilý, třpytivý, nápadnější i méně nápadný, květinový, pruhovaný nebo třeba zvířecí. Oblíbenými detaily na tričkách jsou třpytivé kamínky, nášivky, kapsičky, mašličky nebo třásně.

Kouzlení s detaily

Se střihem trička se dá kouzlit, a pokud vybereme správně, můžeme zakrýt nedostatky postavy a naopak upozornit na přednosti. Už jen samotný výstřih dokáže divy, může být zajímavě řešený vepředu i na zádech a různé průstřihy jsou také žádané. Přepásání pod prsy nebo stahování v pase, pružný a široký spodní lem nebo naopak asymetrické řešení okrajů, to vše dokáže zaujmout na první pohled a s tričkem se díky tomu dá kouzlit.

Když chceme být za dámu

Elegantní dámská trička se nemusíme bát vzít ani při formálnějších příležitostech, do práce nebo na schůzku. Příjemný a luxusní materiál je základem, vyhnout bychom se měli křiklavým potiskům, nápisům a dalším detailům, které se pro formální příležitost nehodí. Některá trička ale skvěle suplují halenky a hodí se třeba ke společenským kalhotám, pouzdrové sukni a ke kostýmku.

Zdroj fotografie: www.ewaco.cz