Cvičte a posilujte společně s partnerem

Partneři či manželé by se měli snažit dělat společně co nejvíce věcí. Díky tomu zabrání nejen odcizení, ale i zevšednění vztahu a získají tak celou řadu nových a nevšedních zážitků, které jejich vztah ještě více upevní. Současná doba však na nás klade celou řadu nároků a to nejen pracovních, proto je někdy velmi těžké najít prostor pro koníčky a společné aktivity. Ideálním řešením však může být společné cvičení.

Když nevíte, co dělat s přítelem, začněte se věnovat párovému cvičení. Posílíte tak důvěru v druhého, zlepšíte si svoji fyzickou i psychickou kondici a nebudete muset kontrolovat kalorické tabulky.

Proč je vhodné využít právě párové cvičení?

Některé výzkumy dokazují, že cvičící páry jsou nejen zdravější a odolnější a to především díky dobré kondici, ale i spokojenější a vytváří si mezi sebou pevnější pouto. Další výhodou je lepší výkon. Již pouhá přítomnost toho druhého nás podněcuje k lepší výkonnosti. Společnými cvičením můžete zabránit stagnaci výkonu. Cvičení v páru podporuje dosažení stanovených cílů, pomáhá hlídat správnou techniku, podporuje sdílení pocitů, udržuje motivaci. Při společné pohybové aktivitě dochází k mimovolní neverbální komunikaci, partneři si lépe rozumí.

Vzhledem k tomu, že cvičení má určité nároky na stravovací návyky, vytváří se nový PestryJidelnicek.cz, který je důležitý pro správné fungování těla a to nejen během pohybu. Pestrý jídelníček by měl obsahovat obiloviny, zeleninu a ovoce (obsahuje velké množství tuků a zanedbatelné množství bílkovin a tuků), mléko a mléčné výrobky, maso (libové, drůbeží a ryby), vejce, luštěniny, ořechy a malé množství cukrů a tuků. Velmi oblíbené jsou během cvičení různé druhy smoothie. Smoothie recepty jsou velmi oblíbené a lze v nich kombinovat ovoce, zeleninu, mléko a dokonce i semínka.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*