Celulitida a co sní

Pokud patříte mezi ženy, které nikdy nepoznali problematiku takzvané pomerančové kůže, můžete být šťastná. Je dokázáno, že více jak polovina žen tímto šrámem na vzhledu trpí, či někdy trpěla. Nemusíte se však strachovat, nejedná se o problém zdravotní, spíše o estetický. Tento problém se však netýká pouze žen, objevují se i případy pánské celulitidy.


By: Kendra Goering

Celulitida se objevuje zejména v období, kdy dochází k hormonálním změnám v organismu. Převážně pak při vylučování pohlavních hormonů. Ty způsobují změny v podkožním vazivu, které vytváří kapsičky, do kterých se ukládají tukové buňky. Tyto zanesené kapsičky se poté plní toxickými látkami, které by za normálních okolností odvedly lymfatické cévy a díky tomu se vytváří nehezky hrbolatá kůže s ďolíčky. I když není celulitida považována za klasickou chorobu, mohla by se stát civilizačním onemocněním, stejně tak jako křečové žíly.

Léčba celulitidy není nikterak náročná. Měli by jsme se zaměřit především na odstranění přebytečných vrstev podkožního tuku, posilnění vazivové tkáně a prokrvení pokožky. Tím nejzákladnějším lékem je vyvážená a zdravá strava. Jídelníček by měl obsahovat ovoce a zeleninu, měli by jsme si hlídat příjem a výdej energie, pro spalování nejvhodnější v poměru o něco většího výdeje nežli příjmu. V zásadě se řídit veškerými kroky, které zdravý životní styl obsahuju. Další nezbytná věc je dodržování pitného režimu v podobě 2-3 litrů tekutin denně a dostatek pohybu.
Pomoci mohou však i wellness procedury jako je sauna, sprchování střídavě teplou a studenou vodou či lymfatické masáže. Na trhu existuje veliká spousta nejrůznějších kosmetických přípravků, které slibují zázraky. Při jejich výběru buďte velmi obezřetní a vybírejte spíše takové, se kterými máte již dobré zkušenosti, nebo takové ke kterým dostanete doporučení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*