Být mladou mámou má výhody. Přečtěte si, proč založení rodiny neodkládat

Není tajemstvím, že české děti mají stále starší rodiče. Průměrný věk, kdy se partneři rozhodnou pro první miminko, se za poslední roky výrazně zvýšil a momentálně se pohybuje kolem 30 let u matek a až 34 let u otců. Rozdíl zhruba 8 až 9 let oproti datům z roku 1989 je poměrně zarážející. Mít dítě brzy přitom přináší spoustu skvělých výhod. Přečtěte si ty největší a pokuste se svůj přístup k mateřství přehodnotit.

Níže uvedené samozřejmě platí spíše obecně. Pokud se na početí dítěte v mladším věku necítíte, raději se založením rodiny počkejte až do doby, kdy na velký životní krok budete psychicky vyzrálá. Na druhu stranu nezapomínejte, že s rostoucím věkem u ženy klesá množství i kvalita vajíček. A zatímco ve dvaceti platíte za ideální kandidátku pro dárcovství vajíček, o deset, patnáct let později může být vaší jedinou šancí na miminko IVF.

Máte více energie a elánu

Když je vám dvacet, zvládnete toho mnohem více než v pozdějším věku. Kromě toho, že máte síly na rozdávání, je váš přístup k životu o poznání optimističtější. Nenecháte se rozhodit maličkostmi a případné problémy zvládnete s grácií mládí vlastní.

Neprožíváte tolik stresu

S přibývajícími léty se hromadí povinnosti. A s nimi zase se úměrně zvyšuje pravidelná porce každodenního stresu. Starší rodičky mají navíc tendenci vyhledávat informace všeho druhu a následně řešit banální a velmi nepodstatné věci, které nechávají mladší generaci maminek v naprostém klidu.

Jste trpělivější

Já už bych na miminko neměla nervy… Pokud vám něco takového řekla vaše o poznání starší kamarádka, snažte se jí pochopit. S tím, jak člověk stárne, obvykle se vytrácí ona pověstná trpělivost, která je charakteristická právě pro mladší maminky. Ve dvaceti vám zkrátka tolik nevadí, že péče o novorozence zabírá celý den – naopak si to užíváte.

S dítětem budete mít bližší vztah

Generační rozdíl mezi dítětem a mladým rodičem není nijak dramatický. Až bude z vašeho dítěte teenager, pravděpodobně ho budete chápat mnohem lépe, než kdybyste ho měla až mezi 30 až 40 rokem života. S trochou štěstí vás vezme s sebou na nákupy oblečení a nebude se za vás stydět před kamarády.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*