Barvy na sklo a tvoření

By: Hailey E. Herrera

Hotových dekorací na sklo je spoustu, ale větší radost budete mít, když si takovou ozdobu vyrobíte sami. Malovaná vitráž na okně je velmi krásná a každý si jí všimne. Nemusíte si z okna udělat okno z Nottre Damu, ale malá ozdůbka jistě potěší. Barvy na sklo se dají použít navíc i na zrcadlo.

Je to legrace! Stačí si jen pořídit speciální barvy a linery v obchodu s výtvarnými potřebami, pár štětců, plátěný hadýrek a skleněné tabulky. Řezačka na sklo už je poměrně dražší záležitostí. Dělají se také úpravy s cínem, kterým se potahují konce tak, aby nebyly ostré. Vše se odvíjí i od toho, kolik do této kreativní činnosti, chcete investovat peněz.

Nejjednodušší postup

By: Hailey E. Herrera

Sklo je potřeba dovést k dokonalosti. Pokud na něj budete nanášet barvy, mělo by být krásně čisté a hladké, aby na něm vaše výsledné dílo bylo krásně vidět. Začněte jemnými kontury tak, abyste si na sklu vytvořili základ, tzv. obrysy. Pokud přetáhnete nebo se vám linie nelíbí, lze použít horkou vodu a obrysy smýt. Barvy se prodávají v lahvičkách od barev základních až po smíšené. Různým mixováním si vytvoříte novou barvu, která bude unikátní. Vyplníte jí vaše kontury uvnitř a obrázek je hotový. Pokud se bojíte vlastních tahů, můžete zkusit linie podle pravítka nebo použijte vystřižené kartonové šablony. Fantazie se vám rozvine na plné obrátky. Výtvor bychom měli nechat schnout tak půl dne. Tento postup lze považovat za nejjednodušší a můžete si doma ozdobit zrcadlo, zavařovací sklenice a okna.

Další variace

Malovat se dá i na fólii, kterou necháte uschnout a na sklo jí přenesete jako samolepku. Doma si tak vytvoříte krásné dekorace, které budou aktuální k ročnímu období. Fantasticky vypadají i ozdobené dlaždice. Záleží na vás, jestli chcete vytvořit abstraktní obraz s rozpitím barviček nebo chcete ostré, jasné kontury. Podle toho se volí dále i technika. např. suchá nebo mokrá.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*