Baleríny aneb oblíbená obuv od jara až do podzimu

Málokterá žena je ochotná trávit celé dny v podpatcích. Záleží na tom, kolik toho denně ujde a o jak vysoké podpatky se jedná, ale přece jenom se dá vybrat i pohodlnější dámská obuv. Jedněmi z nejoblíbenějších bot jsou bezpochyby balerínky, které se dají bez potíží kombinovat s většinou šatníku.

Pokud se zaměříme na dámské letní boty, v botníku by se vám určitě měly nacházet nějaké pohodlné boty na klínku, lodičky na podpatku, sandály pro volný čas, tenisky, sandálky k sukni a balerínky. Průměrná žena má nejspíš daleko více obuvi, ale tohle je základ. My se budeme soustředit konkrétně na posledního jmenovaného zástupce.

Baleríny získaly svůj název od toho, že byly původně určené baletkám, nicméně dnes je nosí ženy všech věkových skupin a při úplně jiných aktivitách, než je balet.

Máte také své baleríny?

Většina žen na ně nedá dopustit, dají se totiž nosit k úzkým džínům, krátkým sukním, legínám, formálním kalhotám, letním šatům, dlouhým sukním a tak bychom mohli pokračovat. Sportovnější varianty se budou hodit i ke kraťáskům. Velkou výhodou je rovněž jejich nadčasovost. Trendy se sice mění, ale například klasické černé baleríny by neměly chybět v botníku žádné ženy.

Jaké baleríny se vyplatí vlastnit?

Jak již bylo řečeno, základem jsou klasické tmavé a světlé botky. Také ve vašem botníku by se tedy měly nacházet černé a béžové či růžové baleríny. Mohou být hladké, vzorované a velmi často uvidíte i provedení s mašličkou či jinou ozdobou. Pro milovnice extravagance se nabízí baleríny děrované, s vázáním kolem nohy, polootevřené apod. Trendy v této obuvi se moc nemění, takže co si koupíte dnes, bude vám sloužit ještě dlouhá léta.

Na závěr tu máme jen jedno drobné upozornění. Baleríny jsou ploché a ne každé ženě se v nich dobře chodí. Obzvlášť na dlouhé trasy příliš vhodné nejsou, budou vás bolet nohy. Plánujete-li dlouhou chůzi, raději zvolte obuv na klínku. Ta vás na rozdíl od balerín udělá aspoň o kousek vyšší.