4 nejčastější omyly cestovního pojištění

Dobrá cestovní pojistka je společnicí, která vás bude „krýt“ v mnoha nepříjemných situacích. Jistotu, že máte kvalitní pojistku, budete mít jen tehdy, když se seznámíte se 4 nejčastějšími omyly a vyvarujete se jim!

1. Stačí mi jen modrá karta

Mezi cestovateli se objevil mýtus, který tvrdí, že při cestě po Evropě stačí mít s sebou jen modrou kartičku, která dokládá klasické zdravotní pojištění. Je to sice pravda, ale s velkým rizikem. Modrá kartička je garancí, že se vám dostane základní lékařské péče, ale jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše ostatní si budete muset hradit sami. Cena za ošetření se může vyšplhat až do milionových částek, takže vám na krku přistane i celoživotní dluh! Více se na toto téma dozvíte zde.

idolofashion.cz_online_ergo_cz_01

2. Není třeba se připojistit

Lidé si často zařizují jen základní cestovní zdravotní pojištění. To se obvykle nevztahuje na sporty a jiné rizikovější aktivity či na úraz. Až v případě, kdy chtějí po pojišťovně úhradu škody, zjistí, že uzavřeli pojistku, která zcela neodpovídala charakteru jejich cesty. Vyvarujte se tomu a vždy si pečlivě pročtěte podmínky pojištění a snažte se o to, aby v pojistce byly zahrnuty všechny aktivity, kterým se při pobytu budete věnovat.

idolofashion.cz_online_ergo_cz_02

3. Nemusím hned volat pojišťovnu

Další fatální omyl je ten, že se neprodleně po vzniku události nemusí volat asistenční služba. Je tomu právě naopak. Asistenční službu je třeba kontaktovat v co možná nejkratším termínu po vzniku pojistné události. Je třeba se řídit radami pojišťovny. Pokud se tak nestane, může pojišťovna odmítnout škody nahradit.

4. Je lepší zajít na pobočku

Pokud si myslíte, že je lepší při sjednání cestovního pojištění zajít přímo na pobočku, i vy máte v sobě zakořeněný omyl, který vás stojí peníze a čas. Před uzavřením smlouvy je výhodné si nabídky pojišťoven srovnat a vybrat nejvýhodnější variantu v poměru kvalita pojistky/cena. Slouží k tomu online srovnávače. Z hlediska ceny je také výhodnější sjednat on-line cestovní pojištění. Většina pojišťoven nabízí při online prodeji pojistky slevy a bonusy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*