Jak vybrat správnou rtěnku? Poradíme vám!

Každá žena zná ten pocit. Stojíte před přeplněnými regály v drogerii, v nichž není místo pro nic jiného než rtěnky. Od rudých přes mladistvě narůžovělé až po černé, aby si mohla vybrat každá. Jenže, co když si vybrat neumí?  

První rada – červená sluší každé. Bez ohledu na věk, tvar rtů či barvu pleti. Při rozhodování o sytosti této červené se řiďte pouze svým temperamentem a osobností. Pokud vám ale červená prostě citově nesedí, zkuste se řídit následujícími radami.

Jak vybrat správnou rtěnku? Poradíme vám!

Typ pleti – důležitý faktor při výběru rtěnky

Většinou nechceme, aby rtěnka výrazně kontrastovala s barvou pleti. Světlejší typy by tedy měly volit barvy slušivé, ležérní, zkrátka elegance sama. Zkuste světle růžovou či perleťovou. Ženy s tmavší pletí ať naopak raději sáhnout po barvách, které se na jejich obličeji neztratí. Temně rudá, čokoládová nebo moderní fialová, to je to pravé.

I tvar rtů udělá své

Malým, tenkým rtům prospívají světlejší odstíny, ovšem nezapomeňte použít konturu. Rty tak nenásilně zvýrazníte.  Velké a plné rty pak uvítají matné rtěnky. Experimentovat můžete s tmavými odstíny, ale i rtěnkami bez odlesku či těmi matnými.

Vaše vlasy, vaše rtěnka

Samozřejmě, i vaše vlasy musí patřičně korespondovat s barvou vašich rtů. Blondýnky mají rozhodování nejjednodušší. Odjakživa k nim patří červená či růžová. Brunetky si zvyknou na odstíny oranžové a bronzové. Majitelky zrzavé hřívy si mohou dovolit odvážné odstíny alá malinová, korálová. Ty z nás, jejichž vlasy se pohybují na pomezí všech tří typů, bez okolků použijí od každého něco.

Jak vybrat správnou rtěnku? Poradíme vám!

Nikdy při koupi rtěnky nezapomínejte na dvě zásadní pravidla. Za prvé – na denní nošení použijte rtěnku maximálně o tři odstíny tmavší než je barva vašich rtů. Večer můžete zkusit něco výraznějšího. Za druhé – nemáte-li křišťálově bílý chrup, držte se při zemi, odvážné barvy vaše zuby jen zvýrazní.