Oblečení na svatbu jako host: Jaké zvolit?

Rozhodnout se, jaké zvolit oblečení na svatbu jako host, není vždycky úplně jednoduché. I když většinou dopředu od nevěsty či ženicha víte, jaký bude svatební dress code, při výběru můžete být i tak bezradní. A určitě se nechcete rozmýšlet na poslední chvíli, takže začněte vybírat opravdu dostatečně dopředu. Jak se obléci, pokud dress code neznáte?

Svatba podle ročního období

První kritérium, jak vybrat šaty na svatbu jako host, je samozřejmě roční období.

Jarní svatba

V tomto případě můžete sáhnout po pastelových barvách, které se k jaru nejlépe hodí. Květinové potisky na šatech ke kolenům jsou nejlepší volbou. Pánové mohou volit barevné kravaty a stejně barevný vykukující kapesníček.

Nejlepší barvou na jarní svatbu je žlutá.

Letní svatba

Vzhledem k tomu, že v létě bývají opravdu vysoké teploty, rozhodně sáhněte po prodyšných materiálech, jako je len, šifon a hedvábí. Vhodnou volbou jsou letní šaty, zde ale dejte pozor na jejich délku. Minišatičky se na elegantní událost, jakou svatba bezesporu je, moc nehodí. Doplňte je botkami na podpatku. Pánové to mají v tomto ohledu horší. Opravdu se nehodí na svatbu přijít v krátkých kalhotách, takže, bohužel, dlouhé kalhoty jsou nezbytností. Opět ale volte prodyšný materiál.

Podzimní svatba

Na podzim postačí elegantní overal, maxi šaty nebo koktejlky ke kolenům, stejně jako tmavý oblek, pod který si můžete vzít svěží košili.

Zimní svatba

Zimní svatby bývají ze své podstaty formálnější, zvláště když se konají v době sezónních svátků, jako jsou Vánoce nebo Silvestr. Pokud se chystáte na formální svatbu v chladnějších měsících, neuděláte chybu s klasickým smokingem s motýlkem a manžetovými knoflíčky. Dámy, vy volte večerní šaty s dlouhým rukávem. Pokud budete mít na sobě šaty bez rukávů, zvažte možnost zahalit se do šály, abyste zůstaly v teple.

Co rozhodně NE!

Co je ale úplně nejdůležitější, to je fakt, že byste NIKDY neměli na svatbu oblékat bílou barvu. Tohle je zlaté pravidlo. To samé platí i pro všechny odstíny bílé barvy. Samozřejmě muži mohou doplnit černý smoking o bílou košili, to je zcela v pořádku. Stejně tak ženy se nemusí bát bílých potisků na jinak barevném oblečení.

Stejně tak se opravdu nehodí ležérní oblečení, jako jsou například trička, žabky, džíny, nebo dokonce tenisky!

Doplňky

Žádnému dokonalému outfitu nesmí chybět dokonalé doplňky, které dotvoří konečný vzhled. Takže náušnice, řetízek a náramek by vám neměly chybět. Nejvhodnější je zvolit stříbrné doplňky, alespoň budete ladit s třpytivými světýlky na party. Pozor ale na pravidlo, že méně je více. Pokud je jeden z těchto aspektů výrazný, další dva volte už jen jednoduché.

Stejně tak pánové nesmí zapomínat na elegantní kravatu, kapesníček do klopy či elegantní pásek.

Náš tip: V dnešní době jsou moderní také kšandy. I ty jsou dovoleny.

Myslete ale vždy na to, že vám oblečení prostě musí sedět, abyste se v něm cítili skvěle, a také tak vypadali!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*