Módní ikona pečení – silikonové formy

By: Joel Olives

Moderní kuchyně si zaslouží notnou dávku inovací. Jednou z nich jsou právě silikonové formy, které začaly hýbat světem. Pečení s nimi je rychlejší, snadnější a také praktičtější. Nevěříte? Pojďte se o tom s námi přesvědčit.

Výborná bábovka za pár minut

Kvalitní forma na bábovku je základ. Pokud si vyberete navíc její silikonovou verzi, překvapí vás svou účelností. Bábovka chutná trochu jinak. Je nadýchaná a stačí dát do trouby na méně stupňů a na kratší dobu. Volba materiálu je tak pro vás rozhodující, stejně jako pro mnohé hospodyňky i design. Populární je stále neonové provedení barev těchto pomůcek k vaření. Svítící silikonové formy tak dodají vaší kuchyni na kráse. Nebojte se vystavit na odiv ty nejexkluzivnější kousky vašeho nádobí včetně pečících forem.

By: Joel Olives

Dbejte i na detail. Tvar bábovky tak můžete měnit i podle nálady. Výhodou je, že se forma nemusí potírat tukem mašlovačkou a ještě vysypávat moukou. Záhyby tak pro vás byly i složité na to, aby se sem mouka skutečně dostala. Potom bábovka mohla postrádat patřičný tvar, protože kus vám zůstalo ve formě. Při správné manipulaci se silikonovou formou se vám to nestane a bábovku hravě vyklopíte. Pomoct si můžete vlhkou utěrkou, která zaručí, že se těsto od formy opravdu odlepí.

Pro odvážnější a tvůrčí osobnosti se nabízí i dort

Do popředí se dostávají nejen silikonové formy na bábovky, ale i na dorty. Dortu totiž propůjčíte tvar, který zrovna chcete použít. Klidně ve tvaru srdce nebo květiny!

Flexibilita této formy je značná. Uvidíte sami, jak je tato forma lehká. Také její skladnost je tu předností. Nezabere tolik místa, protože je pružná a nevadí jí dokonce ani to, když jí hrnec ve skříňce stlačí ke stěně. Cinkání o nádobí tak ani neuslyšíte, protože žádné není. Naším tipem je i výběr formy podle barvy. Tmavě hnědá forma není až tak vhodná kvůli tomu, že nemusíte vidět kůrku bábovky nebo dortu a své dílo tak ve snaze „dozlatova“ nakonec připálíte. Silikonové formy na muffiny nebo pralinky také vyzkoušejte, je to delikatesa! Pro dítě k narozeninám si vytvoříte sama vlastní dort, třeba ve tvaru medvídka plněného tvarohem.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*