Jak se starat o svá okna, aby vám sloužila co nejlépe?

Okna opravdu nestačí jen namontovat a pak na ně úplně zapomenout. Pokud se o ně nebudete starat, vykoledujete si celou řadu problémů, a to hlavně mnohem vyšší výdaje za vytápění i chlazení domácnosti. Na co nesmíte zapomínat, pokud chcete žít v klidu?

Něco málo zvládnete i sami

V domácích podmínkách zvládnete pouze několik málo základních úkonů. Typicky se jedná například o pravidelné promazání gumového těsnění olejem na bázi silikonu. Pokud to nebudete dělat, za nějaký čas těsnění ztvrdne a popraská. Vzniklou mezerou následně začne utíkat velké množství tepla (takže budete muset více topit).

Nezapomínejte mazat ani všechny pohyblivé části – kliky, panty či řetízky.

Na zbytek je nutné zavolat si odborníky

Na další servisní úkony je nutné zavolat odborníky. Díky investici v řádu několika stovek korun ušetříte klidně i desítky tisíc.

V tomto ohledu se vyplatí mrknout třeba na webové stránky oblíbených řemeslníků z servis oken v Ostravě. Ti zajišťují pestrou škálu malých i velkých oprav. Co vše zvládají?

  • seřízení oken a dveří ve všech osách,
  • výměnu popraskaného těsnění,
  • nastavení oken na zimní režim,
  • namontování pojistky na okno,
  • výměnu rezavých pantů a klik,
  • opravu okenního kování,
  • a další činnosti…

Servis a opravy oken v Ostravě využijete i v situaci, kdy si chcete nechat nainstalovat sítě proti hmyzu (v současné době velmi aktuální téma).

Daní odborníci si stejně tak poradí i s výběrem a montáží ideálního stínícího systému. Nabízí rolety den a noc (otevřená, polo i maxi kazeta), horizontální i vertikální žaluzie a látkové rolety.

Nejlepší bude, když si otevřete internetové stránky pod výše vloženými odkazy a prohlédnete si veškeré možnosti. Pokud jste už roky nesáhli na svá okna, je nejvyšší čas se jim začít věnovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*