Jak nakupovat levně a netlačit se v obchodech při výprodejích

Lákají vás různé výhodné nabídky, slevy a akce? Pak určitě milujete výprodeje a akční letáky supermarketů jako je Kaufland, Albert, Tesco, Lidl a mnohé další. Potíž může být omezená nabídka v jednotlivých obchodech, tlačenice nebo dlouhé fronty u pokladen. Tyto problémy dokážou lidem nákupy znepříjemnit.

Výhodně ale můžete nakupovat celoročně. Ptáte se kde? Přece na slevových portálech. Už několik let zažívají velký boom, lidem se tento styl nakupování velmi líbí. Tyto stránky nabízejí zboží, zážitky, jídlo i pobyty s velkou slevou, která někdy dosahuje až 90%. Většinou se jedná o výši okolo 30 až 50%. Fungují na principu kolektivní slevy a nabídka je časově omezená. Danou akci musí využít určitý počet lidí, aby se aktivovala a vstoupila v platnost.

Jak nákup na slevových portálech probíhá? Vyberete si slevy, která vás zaujala. Zakoupíte si voucher, tedy poukazy na slevu s unikátním kódem, a to z pohodlí domova, platbou z vašeho účtu. Tento voucher poté využijete při nákupu zboží. Většinou stačí jeho kód připojit do určeného políčka během nákupu na e-shopu. Někdy lze voucher vytisknout a využít v této podobě, třeba v restauraci, která nabídla na slevovém portálu výhodné menu. Mnohdy ale stačí mít kód ve svém telefonu. Nejvíce se využívají vouchery na wellness, pobyty, kosmetiku, šperky, do restaurací, nebo na adrenalinové zážitky a pro výhodné nákupy se využívají také přehledně seřazené akční letáky supermarketů a hypermarketů. Je toho ale mnohem více, co lze výhodně pořídit a jak výhodně nakupovat.

Abyste měli ze slevy opravdu radost, dodržujte základní zásady využívání těchto slevových portálů. Nakupujte jen na těch prověřených a čtěte recenze uživatelů. Neustále totiž vznikají nové a nové portály, přičemž ne všechny jsou seriózní. Zaměřte se na ty, které mají zákaznickou linku, pro případ problémů s voucherem. Jakmile vás nějaká nabídka zaujme, důkladně si ji prostudujte. Zkoumejte, co vše zahrnuje, abyste nebyli zklamáni. V případě pobytů to může být zjištění, že v ceně není jídlo, nebo že si musíte připlatit za wellness, na který jste se tolik těšili.

Ujasněte si i podmínky uplatnění voucheru. Nebojte se před nákupem raději zeptat, pokud vám není něco jasné. Dobré je nenechávat uplatnění voucheru na poslední chvíli. Může se stát, že pak budete mít potíž s rezervací volného místa v restauraci, hotelu a podobně. Mějte na paměti, že voucher můžete do 14 dní vrátit, podobně jako při nákupu v běžném e-shopu, a také že slevu lze reklamovat, pokud byste nebyli spokojeni. Pokud ale budete obezřetní, a nesáhnete hned po první nabídce, aniž byste ji důkladně prozkoumali, určitě si svou slevu užijete.

Kromě slevových portálů fungují i srovnávače výhodných nabídek. Jedním z nich je TopSleva.cz. Přináší slevy z českého internetu pohromadě, na jednom místě. Nabídka je přehledně členěna nejen podle sortimentu, ale i podle regionů a měst. Některé slevy jsou na TopSleva.cz platné celorepublikově, jiné mají užší pole uplatnění. Díky registraci vám mohou chodit nové nabídky přímo do emailové schránky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*