Jak bojovat se striemi? Poradíme vám!

Trápí vás strie? Přemýšlíte, jak s nimi účinně bojovat? Je to problém volající po řešení a my vám přinášíme vám pár rad a triků, které vám pomohou. Pojďme se na ně společně podívat.

Co to vlastně strie jsou?

Strie jsou menší nevzhledné jizvy, které trápí snad každou ženu a dokonce i některé muže. Jedná se o růžové a červenofialové proužky na kůži, které ovšem postupně blednou a stávají se méně nápadnými. Vznikají nejen v období puberty, ale také v těhotenství a to kvůli tomu, že se kůže nerovnoměrně napíná a tak jednoduše popraská.

253px-StriaeMužům se toto stává například při nadměrném posilování, kdy svaly rostou rychleji, než se zvládne kůže napínat. Pokožka zkrátka pod povrchem popraská a vznikají strie.

Jak proti nim účinně bojovat?

Pokud chcete vznik strií minimalizovat, je nutné se naprosto dokonale starat o svou pokožku a dostatečně ji hydratovat. Zásadní roli tak hrají kvalitní krémy či jemná masáž pokožky pomocí krouživých pohybů či mnutí mezi prsty. K dokonalé masáži pomohou pomoci masážní houby a rukavice, které zlepší celkovou elasticitu pokožky a zároveň ji také dostatečně prokrví. Mezi kritické partie, které je potřeba nejvíce hydratovat a masírovat patří boky, zadeček, břicho i ňadra. Pomoci v boji proti striím mohou také potravinové doplňky, které obsahují kolagen a vitamin E.

Velice dobrým pomocníkem v boji proti striím je například tělový olej, který může redukovat již vzniklé strie, zejména jejich hloubku a začervenání. Oleje intenzivně zvláčňují pokožku, zlepšují její pružnost a hlavně se velice snadno a rychle vstřebávají.

Co dělat, pokud se strie objeví?

Pakliže se strie již objevily, nevzdávejte to a dál pokožku nezapomínejte hydratovat. Strie se časem zjemní a při správném ošetřování budou skoro neviditelné. V případě nutnosti lze proti nim bojovat také pomocí laserů, kdy dochází k barevnému vyladění se zbytkem pokožky. Pomoci může také léčba biostimulačními lasery, byť to není levné řešení. Ty hojí jizvy a strie opakovaným ošetřením zbělají a částečně se vyhladí.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*